Haber Detayı
30 Kasım 2020 - Pazartesi 19:11
 
Yardım bahanesiyle 3 kişiyi soydu
Bingöl’de yardım bahanesiyle yankesicilik yapan şahıs Diyarbakır’a kaçmaya çalışırken yakalandı.
- Haberi
Yardım bahanesiyle 3 kişiyi soydu

Bingöl Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, yardım bahanesiyle yanına yaklaştığı vatandaşların parasını el çabukluğuyla çalan şahıs yakalandı.

-5 Kasım 2020 tarihinde Yenişehir Mahallesi Beşyol mevkiinde bulunan Z.B. isimli vatandaşın yanına yanaşan yankesici, ‘amca zekat kabul ediyor musun?’ diyerek, Z.B’yi bir binanın giriş katına götürdü. El becerisi ile Z.B’nin cüzdanını cebinden alan yankesici, ‘beni burada bekle hemen geliyorum’ diyerek olay yerinden uzaklaştı. Bir süre sonra cüzdanının cebinde olmadığını fark eden Z.B. 3 bin 200 TL’sinin çalındığını belirterek şikayetçi oldu.

-24 Kasım 2020 tarihinde ise, yankesici, Bahçelievler Mahallesi Hürriyet Caddesi üzerinde D.B. isimli vatandaşın yanına yanaşıp ‘babam seni yukarıda görmüş sana yardım etmek istiyor’ diyerek bir binanın giriş katına götürdü. D.B. isimli vatandaşın gömleğinin yaka cebinde bulunan 50 Euro ve 80 TL’yi el çabukluğuyla alan yankesici, ‘beni burada bekle hemen geliyorum’ diyerek olay yerinden uzaklaştı. Parasının cebinde olmadığını fark eden vatandaş, polise şikayette bulundu.

-24 Kasım 2020 tarihinde meydana gelen diğer bir olayda da, Bahçelievler Mahallesi Yeni Cadde üzerinde duran O.H.P. isimli vatandaşın yanına yanaşan yankesici, “Senin pantolonun çok ince, sana giysi yardımı yapacağım, para vereceğim” diyerek vatandaşı bir binanın giriş katına götürdü. Yankesici, vatandaşın cüzdanını el becerisiyle aldıktan sonra ‘elbise ve paranı getiriyorum’ diyerek olay yerinden ayrılırken, O.H.P. isimli vatandaş bir süre sonra cüzdanının cebinde olmadığını fark etti. 200 TL para ve kredi kartlarının çalındığını anlayan vatandaş, polise şikayette bulundu.

DİYARBAKIR’A KAÇARKEN YAKALANDI

Şikayetler üzerine şahsın yakalanması için çalışma başlatan Bingöl İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği görevlileri, olayı gerçekleştiren kişinin A.E. isimli şahıs olduğunu tespit etti.

Diyarbakır’a kaçmaya çalışırken Genç İlçesinde yakalanan yankesici, Bingöl Adliyesinde yapılan ilk sorgusuna müteakip tutuklanarak Bingöl M Tipi Kapalı Cezaevine teslim edildi.

Ayrıca şüpheli A.E isimli şahsın, Adıyaman ve Siirt illerinde de aynı teknik ve yöntem ile 4 ayrı vatandaşı mağdur ettiği ve şüpheli şahsın dört dosyadan firari olarak arandığı tespit edildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yardım, bahanesiyle, 3, kişiyi, soydu,
Yorumlar
Haber Yazılımı