Haber Detayı
25 Ocak 2019 - Cuma 00:01
 
Yaşlılar unutulmadı
Bingöl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yaşlı ve kimsesiz vatandaşlar için hazırlanan ve Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından 2018 yılında kabul edilen ‘Yalnız Değilsiniz’ projesi kapsamında, kimsesiz ve yaşlı vatandaşların ev temizliği yapıldı.
GÜNDEM Haberi
Yaşlılar unutulmadı

Proje ile ilgili Bingöl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından yapılan açıklamada, “Proje, ilimizde bulunan evde bakım hizmetine muhtaç hasta ve kimsesiz vatandaşlarımıza yönelik bir proje olup günlük ev ve bakım hizmetlerini yapmakta zorlanan yaşlı ve hasta vatandaşların günlük yaşamını kolaylaştırmak amacını taşımaktadır.

Proje kapsamında şikâyet ve istekleri dinlenen yaşlı vatandaşlarımızın sosyal ve ekonomik sorunlarının çözümüne yönelik çalışmalar yapılarak aktarılan sorunların kurumumuz tarafından imkânlar ölçüsünde çözümlenmesi ya da ilgili kurum ve kuruluşlara yönlendirilmesi sağlanmıştır.

Bu kapsamda 64 yaşlı haneye ulaşılarak evlerinde belli aralıklarla temizlik yapılmış ve çamaşırları proje ofisinde yıkanıp ütülenerek evlerine teslim edilmiştir. Ayrıca projede 7 vatandaş istihdam edilerek işsizlik sorununa bir nebze de olsa katkıda bulunulmuştur.

Projenin kabul edilen maliyeti 486 bin 500 TL olup bu bütçenin 319 bin 584,88 TL’si harcanmıştır. Proje amacına ulaşmış olup 2019 yılı için de Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından uygun görülerek projenin sürdürülebilirliği kanıtlanmıştır. 2019 yılında ulaşılacak hedef kitle olan yaşlı sayısı ve istihdam edilecek personel sayısının arttırılması planlanmaktadır” denildi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yaşlılar, unutulmadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı