Haber Detayı
23 Ocak 2022 - Pazar 16:58
 
YAYLADERE’DE YABAN HAYVANI KATLİAMI
Yayladere İlçesinde yaban hayvanları katliamı yaşandı. Köylüler, avcı görmek istemediklerini belirtti.
GÜNDEM Haberi
YAYLADERE’DE YABAN HAYVANI KATLİAMI

Bingöl’de yaban hayvanlarının ihale yoluyla öldürülmesi tartışmaları sürerken, Yayladere ilçesinden yaban katliamı haberi geldi. Avcılar tarafından öldürülüp yan yana dizilen çok sayıda yaban hayvanının görüntüleri sosyal medyada paylaşıldı. Yaban hayvanlarının avcılar tarafından öldürülmesine tepki gösteren bölge halkı, hayvanların öldürülmesinden vazgeçilmesini istiyor.

Yaban hayvanlarının öldürülmemesi için çağrı yapan Peri Suyu Özgür Köylü Hareketi, “Her geçen gün tahrip edilen doğada zor koşullar altında yaşamaya çalışan hayvanların sonu avcılar elinden olmaktadır. Bunun yeni örneği, Peri Vadisinde Yayladere İlçesine bağlı Korlu Köyünde avcılar tarafından yapılan katliamdır.
Yaşam alanlarını savunan bizler her seferinde yetkililere seslendik ve seslenmeye devam ediyoruz. Ve bir daha haykırıyoruz ki; Avcılık bir spor değil cinayettir. Keyif ve zevk işidir. Zevk için hayvan katletme mesleğidir. Dili olmayan bu hayvanları ateşli silahlarla katletmek insanlığın yüz karasıdır.
Valilik, kaymakamlıklar ve ilgililer derhal bu işe el atmalı, yönetmelikte kurala bağlı olsa bile yörelerin şartları gereği yasaklamalıdır.
STK'lar doğayı koruma ve dili olmayan bu canlıların katledilmesine karşı sesini daha da yükseltmelidir.
Yeter artık yaban hayatı sona ermeden bu katliamlara artık bir son verilsin. Hayvan katili avcılara dur diyelim. Doğada avcı görmek istemiyoruz” açıklaması yaptı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: YAYLADERE’DE, YABAN, HAYVANI, KATLİAMI,
Yorumlar
Haber Yazılımı