Haber Detayı
01 Haziran 2021 - Salı 18:06
 
YAZ SPOR KURSLARI AÇILIYOR
İl Özel İdaresi tarafından yaz spor kursları açılıyor.
GÜNDEM Haberi
YAZ SPOR KURSLARI AÇILIYOR

Bingöl İl Özel İdaresi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde gençlere yönelik yaz spor kursları açılıyor. Açılacak olan futbol ve kort tenisi kursları kurum bünyesinde bir ilk olma özelliğini taşıyor.

Bingöl İl Özel İdaresi Kültür ve Sosyal İşler Şube Müdürü Yunus Bolluk,  “Geleceğimiz İçin Bir Yudum Nefes” sloganıyla gençlere yönelik yaz spor kursları açacaklarını bildirdi.

Futbol ve kort tenisi dallarından oluşacak yaz spor kurslarına ön başvuruların başladığını söyleyen Bolluk, 2008-2013 doğumlu çocukların futbol kursuna, 2007-2011 doğumlu çocukların da kort tenisi kursuna alınacağını kaydetti.

Futbol kursuna 100, kort tenisi kursuna 20 öğrenci alınacağını ifade eden Bolluk, kursların ücretsiz olduğunun altını çizdi.

Bolluk, "Görev, amaç ve sorumlulukları içerisinde yer alan sporu, her yaştaki insanlara yayarak onlara sağlıklı bir yaşam sunmak, gençlerimizin ve çocuklarımızın boş zamanlarını değerlendirerek onları kötü ve zararlı alışkanlıklardan koruyarak spor alışkanlığını kazandırmak, iyiyi kötüyü ayırt edebilecek sevgi ve saygı çerçevesi içerisinde geleceğine güvenle bakan bir nesil yetiştirmek ve aynı zamanda yetenekli gençlerimizi tespit ederek Türk sporuna geleceğin elit sporcularını kazandırmak amacıyla açacağımız kurslarımızla gençlerimiz profesyonel spor yaşamlarına ilk adımlarını atacaklar” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: YAZ, SPOR, KURSLARI, AÇILIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı