Haber Detayı
28 Haziran 2018 - Perşembe 18:23
 
YKS koordinasyon toplantısı yapıldı
Bu hafta sonu yapılacak olan YKS Oturumları için Bingöl Üniversitesi Rektörü ve ÖSYM Bingöl İl Koordinatörü Prof. Dr. İbrahim Çapak başkanlığında YKS Oturumları Sınav Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapıldı.
EĞİTİM Haberi
YKS koordinasyon toplantısı yapıldı

Toplantıya Vali Yardımcısı Cevat Gün, Belediye Başkan Vekili Halim Sugü, İl Jandarma Temsilcisi Güney Yücedağ, İl Emniyet Müdürü Metin Akay, İl Nüfus Müdürü Nevzat Aydın, İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin katıldı.  

İlgili kamu kurumları ile yapılan toplantı sonrasında; şehirdeki inşaatların sınav günlerinde sınav saatlerinde durdurulması, kimlik belgesi olmayan veya kaybolan adaylar için sınav günleri nüfus müdürlüğünün açık tutulması, yollardaki trafik durumunun kontrol edilmesi ve ulaşımın kolaylaştırılması, sınav günleri öğrencilerin daha rahat okul binalarına ulaşmaları için şehir için hat servisleri ile ilgili düzenlemeler yapılması, sınav binalarında veya çevresinde olabilecek aksaklıklar konusunda koordineli çalışmak ve sınav güvenliğini sağlamak konuları görüşüldü. 

Toplantı sonrası yapılan açıklamada, “30 Haziran-1 Temmuz tarihleri arasında Bingöl Üniversitesi kampüsünde ve Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yapılacaktır. 30 Haziran Cumartesi günü yapılacak YKS-1. Oturumu ilimizdeki 36 okulda, 1 Temmuz günü yapılacak olan YKS-2. Oturumu ilimizdeki 30 okulda ve aynı gün öğleden sonra yapılacak YKS-3. Oturumu ise üç okulda yapılacaktır. 

YKS-1. Oturumu Cumartesi günü saat 10.15’te başlayıp 12.30’da, YKS-2. Oturumu ise 10.15’te başlayıp 13.15’te sona erecektir. Her iki oturum için saat 10.00’dan itibaren binalara öğrenci alınmayacaktır. YKS-3. Oturumu da saat 15.45’te başlayacak ve 17.45’te sona erecek. YKS-3. Oturumda da saat 15.30’dan itibaren öğrenciler binalara alınmayacaktır.

YKS oturumlarının yapılacağı Cumartesi ve Pazar günleri Kültür Kavşağı ile Polis evi Kavşağı, o bölgedeki okullarda sınava girecek öğrencilerin daha rahat sınava girmesi amacıyla kapalı tutulacaktır. 

Sınav günleri sınavların yapılacağı saatlerde şehir içi hat servislerinin sefer sayısı arttırılacak. Yine sınav günleri sınavların yapılacağı saatlerde sınav binalarının yakınında bulunan inşaatlardaki çalışmaların durdurulması, araçların korna çalmaması, gürültüye neden olabilecek tutum ve davranışlardan uzak durulması konusunda tüm vatandaşlarımızın gerekli hassasiyeti göstermesi, sınava giren öğrenciler ve velileri için önem arz etmektedir” denildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: YKS, koordinasyon, toplantısı, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı