Haber Detayı
14 Ekim 2021 - Perşembe 18:01
 
‘YURT DIŞI EĞİTİM VE YABANCI DİLİN ÖNEMİ’ KONFERANSI DÜZENLENDİ
Bingöl Üniversitesi Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından "Yurt Dışı Eğitim ve Yabancı Dilin Önemi" konferansı düzenlendi.
EĞİTİM Haberi
‘YURT DIŞI EĞİTİM VE YABANCI DİLİN ÖNEMİ’ KONFERANSI DÜZENLENDİ

Recep Tayyip Erdoğan Kongre Merkezinde düzenlenen konferansa, Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi ve Üniversite Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Ahmet Alkayış, Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kamuran Dilsiz, Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Adnan Ayna ve Sosyal Bilimler MYO Öğretim Görevlisi Dr. Emrah Akyüz konuşmacı olarak katıldı.

Konferansın açılış ve selamlama konuşmasını yapan Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Hasan Çiftçi, uzun bir aradan sonra yüz yüze eğitimin yapılmasının ve bu vesileyle tekrar bilimsel ve kültürel programların başlamasının kendilerini mutlu ettiğini belirtti.  

Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Ahmet Alkayış, öğrencilere kariyer planlaması aşamalarının neler olduğunu ve öğrencilerin bu konuda nelere önem vermeleri gerektiğini anlattı.

YLSY (Yurt dışında lisansüstü öğrenim görmek üzere gönderilecek öğrencileri seçme ve yerleştirme) bursu ve İngilizcenin önemi konusunda öğrencileri bilgilendiren Öğretim Görevlisi Dr. Emrah Akyüz ise, özellikle dil öğrenmenin önemine değindi. Akyüz, yurtdışında eğitim almak isteyen ve kendini geliştirmek isteyen her öğrencinin mutlaka iyi bir İngilizce bilgisine sahip olması gerektiğini ifade etti.

Doç. Dr. Adnan Ayna da, İngiltere’deki eğitim konusunda öğrencilere bilgiler sunarak,  konaklama ve yaşam standartları konusunda tecrübelerini paylaştı. Ayna,  öğrencilerin farklı bakış açılarına sahip olmaları gerektiğine de dikkat çekerek, iyi bir eğitimin yine iyi bir çalışmadan geçeceğini belirtti.

Doç. Dr. Kamuran Dilsiz ise, ABD’de eğitim konusunu işleyerek buraya gidecek öğrencileri hangi koşulların beklediğini ve gitmeden önce nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlattı. Dilsiz, ayrıca yurt dışında eğitimin kişiye pozitif değer kattığını ve ona iyi bir eğitim olanağı sunduğunu ifade etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘YURT, DIŞI, EĞİTİM, VE, YABANCI, DİLİN, ÖNEMİ’, KONFERANSI, DÜZENLENDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı