Haber Detayı
18 Mayıs 2018 - Cuma 00:05
 
Zabıta’dan dilenci operasyonu
Bingöl düzenlenen operasyonda kendilerini Suriyeli olarak tanıtan ancak çevre illerden geldiği tespit edilen 14 dilenci yakalandı.
GÜNDEM Haberi
Zabıta’dan dilenci operasyonu

Bingöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğünce çarşı merkezinde düzenlenen operasyonla, çeşitli illerden gelerek kendilerini Suriyeli olarak tanıtan 14 dilenci yakalandı.

Zabıta Müdürlüğü’ne götürülen dilenciler hakkında 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu çerçevesinde yasal işlem uygulanarak il dışına gönderildi.

Bingöl Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü’nden yapılan açıklamada, Ramazan ayını vatandaşları rahatsız eden dilencilere yönelik operasyon düzenlendiği belirtildi.

Açıklamada, “Mübarek Ramazan ayını da fırsat bilerek insanların duygularını suiistimal eden dilencilere yönelik operasyon gerçekleştirilmiş olup, 1’i engelli, 5’i çocuk olmak üzere toplamda 14 dilenci yakalanmıştır. Çevre illerden geldikleri tespit edilen dilenciler, yapılan işlemlerin ardından il dışına gönderildi. Vatandaşlarımız, bu şahıslara karşı daha hassas davranmalı ve ihtiyacı olmadığı halde dilenenlere dikkat etmesi gerekiyor. Ramazan ayını fırsat bilen dilencilere yönelik operasyonlar sıkılaştırılacaktır. ” denildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Zabıta’dan, dilenci, operasyonu,
Yorumlar
Haber Yazılımı