Haber Detayı
28 Şubat 2021 - Pazar 16:52
 
ERBAKAN İÇİN MEVLİD OKUTULDU
Saadet Partisi Bingöl İl Başkanlığı tarafından Milli Görüş Lideri Necmeddin Erbakan’ın vefatının 10. yıldönümünde, Ulu Camide salgın kurallarına uyularak Mevlid-i Şerif okutuldu.
GÜNDEM Haberi
ERBAKAN İÇİN MEVLİD OKUTULDU

Programla ilgili açıklama yapan Saadet Partisi İl Başkanı Muhammed Fatih Tiryaki, “Rahmetli  Necmeddin Erbakan Hocamızın vefatının 10.sen-i devriyesinde Merkez Ulu Camimizde, hocamız için Mevlid-i Şerif okuttuk. Yoğun bir katılımla gerçekleşen programda bir kez daha şahit olduk ki; halkımız, Rahmetli Erbakan Hocamızı unutmadı, unutmayacaktır” dedi.

Erbakan’ın; hayatını Allah’ın rızasını kazanmaya adayan bir mücahit olduğunu ifade eden Tiryaki, “D-8 İslam İşbirliğini kuran, adil ekonomik düzen diyen, Türkiye’nin ve dünyanın ezberini bozan, çağını aşan bir liderdi. Sadece şeftali değil, otomobil de üretilebileceğine inanan, yeniden büyük Türkiye ve yeni bir dünya ideali olan bir liderdi.

 Bu inançla; 1974 yılında koalisyonda başbakan yardımcısıyken, 4 yılda 350 İmam-Hatip okulu, 10 Yüksek İslam Enstitüsü, 3 bin Kur'an Kursu açarak önce ahlak ve maneviyat ı esas almış olan hocamız; gerçekleştirdiği ağır sanayi hamlesiyle 200’ün üzerinde fabrikanın temelini atan ve birçoğunu faaliyete geçiren kişidir. Kendisinden sonra gelen hükümetler tarafından yıllardır satılmasına rağmen hala bitirilememiş olan fabrikalar onun eseridir” dedi.

Bingöl’de geçmiş dönemde Erbakan Hükümetinin yaptığı hizmetlere diğer hükümetlerin sahip çıkamadığını belirten Tiryaki, şunları söyledi: “İlimizde yapılan et fabrikası, süt fabrikası, Genç Tuğla fabrikası, çimento fabrikası Milli Görüş Hizmetleriyken; bizden sonraki hiçbir hükümet bunlara yenisini eklememiş, yapılana dahi sahip çıkamamıştır.

‘Önce Ahlak ve Maneviyat’ diyen,  milli ve manevi kalkınmanın ancak bununla gerçekleşebileceğine inanan hocamızı, rahmet ve minnette anıyoruz. Programa yoğun Katılım gösteren halkımıza teşekkür ediyoruz. Bingöl’de 2021 yılının kardeşlik yılı ilan edilmesi ile ilgili şunları söyledi: “2021 yılının Kardeşlik Yılı ilan edilmiş olması ve ‘Şubat Ayı’nın da temasının vefa olgusu olması münasebetiyle; tüm halkımızı bu vefa duygusu içerisinde,  milli görüşün tek temsilcisi olan Saadet Partisine davet ediyoruz.

Rahmetli Erbakan Hocamıza olan vefa borcumuzu ödeyebilmemiz için; bundan önce olduğu gibi, bundan sonra da Milli Görüş teşkilatlarında canla, başla çalışmalıyız.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: ERBAKAN, İÇİN, MEVLİD, OKUTULDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı