Hülakü, Muhtarlarla Bir Araya Geldi Hülakü, Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Bingöl Belediyesi, yapım çalışmaları devam eden Çapakçur Vadisi Millet Bahçesi Projesi ile ilgili geldiği aşamayı paylaştı.
Belediyeden yapılan paylaşımda, 350 bin metrekarelik alanı kapsayan, 8 bin kişilik açık etkinlik alanı, fuar ve sergi alanları, yürüyüş ve bisiklet yolları, kafeteryalar, kütüphane, otopark ve dinlenme alanlarının yer alacağı Çapakçur Vadisi Millet Bahçesi Projesinin şehre nefes aldıracağı belirtildi.
Çapakçur Vadisi’nde ihalesi 2 Eylül 2021 tarihinde yapılan ve ihale şartnamesine göre 450 günde bitirilmesi gereken “Bingöl Merkez Çapakçur Vadisi Millet Bahçesi ve Millet Bahçesine Ait Sosyal Donatılar İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi” hala tamamlanamazken, projenin bu yıl içerisinde bitirilerek faaliyete geçmesi bekleniyor.
Çapakçur Vadisi Millet Bahçesi projesi için Bingöl Belediyesi tarafından İller Bankası’ndan 30 milyon TL kredi alındı. Belediye meclisi kararıyla, Temmuz 2020 ve Mayıs 2021 tarihlerinde kamulaştırma için 20 milyon TL, Ağustos 2022 tarihinde de Çapakçur Vadisi Millet Bahçesi için 10 milyon TL kredi alındı.
(Haber Merkezi)