Büyük Birlik Partisi, Bingöl’de aday tanıtım toplantısı gerçekleştirdi. Tanıtım toplantısına, Büyük Birlik Genel Başkan Yardımcısı Uğur Bulut ve yönetim kurulu üyeleri ile Diyarbakır ve Elâzığ il başkanları katıldı.

Toplantıda konuşan Genel Başkan Yardımcısı Bulut, iki gün boyunca Bingöl, Elazığ, Tunceli ve çevresinden adaylarını belirleme çalışmaları yaptıklarını söyleyerek, “31 Mart seçimlerinde partimizi çok güçlü adaylarla milletimizin önüne çıkaracağız, şeffaf bir belediyeciliği hep birlikte inşa edeceğiz.” dedi.

“Beytül Mal'a Sahip Çıkacak Bir Belediyeciliği İnşa Edeceğiz”

Bulut, partisinin tarafsızlık ilkesiyle herkesi kucaklayacağını vurgulayarak, “Türk milletinin tüm unsurlarını kucaklayacak, rantı şehrin insanına dağıtacak, gerçekten beytül mala sahip çıkacak bir belediyeciliği inşa edeceğiz.” Şeklinde konuştu. 
Ayrıca, Bingöl Yedisu ilçesinin Belediye Başkanı Ömer İsen ‘in partilerine katıldığını ve 31 Mart seçimlerinde aday olacağını belirten Bulut, Adilcevaz’ın üç dönem belediye başkanlığını yapmış olan Adnan Göksu'nun da katılım sağladığını ifade etti.

“Partimiz Türk ve İslam coğrafyasına hizmet edecek”

Büyük Birlik Partisi'nin Türk ve İslam coğrafyasına hizmet etmek için kurulduğunu belirten Bulut, “Cumhur İttifakı hassasiyetiyle birlikte BBP seçimin sürprizini yapacak Allah'ın izniyle. Gerçekten milletimizin önüne yeni kadrolar yapacağız.” İfadelerini kullandı.

Bulut'un konuşmasının ardından diğer konuşmacılar da söz alarak partiye katılımlarını ve hedeflerini dile getirdi.

Tanıtım toplantısının ardından partiye yeni katılan üyelere rozet takıldı.

HABER: EYLEM ÖZEN / ABDULLAH ÇAKIL