Umut Kervanı Vakfı Üyesi Bingöl Umut Kervanı İnsani Yardım ve Eğitim Kültür Derneği (Bingöl Umut Kervanı Derneği), 2024 yılı Haziran ayına ait faaliyet raporunu açıkladı.

İhtiyaç sahipleri ve muhtaçlar ile zenginler arasında köprü vazifesi gören Bingöl Umut Kervanı Derneği, kentteki yardıma muhtaç insanlara kardeşlik elini uzatmaya devam ediyor.

Bingöl Umut Kervanı’nın çalışmalarıyla ilgili yazılı açıklama yapan Dernek Başkanı Murat Yıldırım, “Haziran ayında; 74 aileye 50 bin 759 lira tutarında gıda yardımı, 728 aileye 581 bin 200 lira tutarında kırmızı et yardımı, 23 aileye 44 bin 950 lira nakit yardımı, 7 aileye 52 bin 800 lira değerinde ev eşyası yardımı, 3 aileye 5 bin 670 lira değerinde giyim yardımı, 7 aileye 35 bin 200 lira değerinde mutfak eşyası yardımı, Filistin'e 311 bin 970 lira nakdi yardım,  Gazze, Afganistan, Yemen, Afrika, Asya  olmak üzere 358 hisse kurbanı 1 milyon 179 bin 700 lira tutarında yurtdışına kurban bağış yardımı olmak üzere toplamda 2 milyon 262 bin 249 lira ayni ve nakdi yardımda bulunduk” dedi.

ÇALIŞMALARIMIZ SÜRECEK

Kurban çalışmaları hakkında da bilgiler veren Yıldırım, “Bingöl Umut Kervanı Derneği olarak üye ve gönüllerimizle beraber bir ayımızı daha dolu dolu yaşayarak ve yardım faaliyetlerimizi ara vermeden yaparak geçirdik. Bu çalışmalarımız içerisinde Kurban Bayramı’nın Haziran ayına denk gelmesi ile beraber ihtiyaç sahibi ailelerimize başta kurban eti olmak üzere gıda, ev eşyası, giyim, mutfak eşyası, nakit para yardımında bulunduk.  Ayrıca yurtdışı kurban faaliyetlerimizi de yoğun bir şekilde gerçekleştirdik. Hasılı 4-5 koldan çalışarak ihtiyaç sahibi olan yurtiçindeki ve yurtdışındaki kardeşlerimize umut olmaya çalıştık ve çalışmaya da devam ediyoruz. Mübarek Kurban Bayramı için hazırlıklarımızı tam yaparak etlerimizi bu sıcak havada muhtaç ailelere gönüllü kardeşlerimiz ile ulaştırdık ve halen de ulaştırmaya devam ediyoruz. Biliyorsunuz ki kurban; Allah için bireyin her şeyini feda edebilecek olmasını, Allah'a teslimiyeti ve ona karşı şükür içinde olmayı ifade etmektedir. İnsanın kalbini sahte putlardan arındırıp şirki yok etmek ve insanı Allah'a yaraşır bir kul yapmaktadır. Kurbanın psikolojik etkisi insanı insan yaparken sosyolojik hayata da mütevazı bir etki bırakmaktadır. Kurbanın psikolojik etkisiyle de insanın takvası artar” diye konuştu.

GAZZE'YE YARDIMLAR SÜRÜYOR

Bingöl’de Vefat Edenler Ve Taziye Yerleri! Bingöl’de Vefat Edenler Ve Taziye Yerleri!

Filistin için daha duyarlı olunması gerektiğini belirten Yıldırım, “Ayrıca Gazze için yardımlarımız ara vermeden devam etmekte ve elimizden ne geliyorsa uğraş vererek duyarlılığımızı ortaya koymaya çalışıyoruz. Rabbimiz tüm Mazlum kardeşlerimizin yardımcısı olsun. Bunun ile beraber yurtdışı için; başta Gazze, Afganistan, Yemen, Afrika, Asya olmak üzere kurban hisselerimizi göndererek oradaki kardeşlerimize umut olmaya çalıştık. Bingölümüzde de bu faaliyetlerimizi sürdürerek 842 ailemize aynı ve nakdi yardımlarımızı ulaştırdık. Buradan tüm hayırsever kardeşlerimize çok teşekkür ediyor ve Cenabı Allah kendilerinden razı olsun. Umut Kervanı olarak faaliyetlerimiz halen devam ediyor bağışlarınızı ve yardımlarınızı bekliyoruz” şeklinde konuştu.

BİZE ULAŞIN

Yıldırım, son olarak kendilerine ulaşmak isteyen hayırseverler için iletişim bilgilerini şu şekilde paylaştı:

“İrtibat Telefon: 0545 221 87 48 / 0426 214 69 70

Yeşilyurt Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi İş gören Otomotiv Apt. B/Blok No:22/14 BİNGÖL”

HABER MERKEZİ