Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kadir Çintay, Bingöl Gümrük Müdürlüğü'nün kurulması için bakanlıktan olumlu yanıt aldıklarını söyledi.

Çintay, yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi; “Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası olarak uzun süredir üzerinde çalıştığımız ve talep ettiğimiz gümrük müdürlüğü kurulması için Bakanlık makamından olumlu yanıt aldık. 27.06.2024 tarihli onay ile Fırat Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü’ne bağlı olarak Bingöl Gümrük Müdürlüğü'nün kurulması uygun bulunmuştur.

Gümrük müdürlüğü, ilimizde ticaretin ve ihracatın daha da gelişmesi için önemli bir adım olacaktır. Bingöl TSO olarak, üyelerimize ve ilimize katma değer yaratacak hizmetlere imza atmaya devam edeceğiz. Bu önemli gelişmede desteklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Cevdet Yılmaz’a, Ticaret Bakanımız Sayın Ömer Bolat’a, Valimiz Sayın Ahmet Hamdi Usta’ya, İlimiz Vekilleri Sayın Feyzi Berdibek ile Sayın Zeki Korkutata’ya ve TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’na teşekkür ederiz. Ayrıca, bu talebimizi ilk olarak ilettiğimiz eski Ticaret Bakanımız Sayın Mehmet Muş’a da teşekkürü borç biliriz. Gümrük Müdürlüğü, üyelerimiz ve ilimiz için büyük bir öneme sahiptir ve Bingöl ekonomisine büyük katkı sağlayacaktır.” dedi.

Bingöl TSO hizmet binasında gümrük müdürlüğünün kurulması için gerekli çalışmalara ivedilikle başlanacağını belirten Çintay, bu gelişme ile birlikte Bingöl'ün ticaret potansiyelinin daha da artacağını ifade etti.

Abdulkadir BEĞSARI

Bingöl Üniversitesi Taban Puanları Ve Başarı Sıralamaları 2024 Bingöl Üniversitesi Taban Puanları Ve Başarı Sıralamaları 2024