Olay, dün saat 01.30 sıralarında İstanbul Bebek Cevdetpaşa Caddesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, sahilde bir teknede çalışan Engin Göregen ile Bingöl’ün Solhan nüfusuna kayıtlı Mazlum Doğan, mesailerinin bitmesi sonrasında eve gitmek için bir taksi durdurdu. Ancak ikili ile taksi şoförü arasında iddiaya göre kısa mesafe yüzünden tartışma çıktı. O esnada tartışmanın yaşandığı bir iş yeri önünde bekleyen 6 şahıs, olaya dahil oldu. Teknede çalışan iki arkadaş, taksiciyle tartışmasını bitirdikten sonra 6 şahısla kavgaya etmeye başladı. Alkollü olduğu iddia edilen 6 kişilik grup Göregen ile Doğan’a bıçakla saldırdı.
Vücutlarına aldığı darbelerle ağır şekilde yaralanan iki şahıs yere yığılırken, saldırganlar ise olay yerinden kaçtı. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, ağır yaralı 2 arkadaşı ambulansla hastaneye kaldırarak tedavi altına aldı. Ancak iki genç yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Olayda hayatını kaybeden Mazlum Doğan’ın, Bingöl’ün Solhan İlçesi nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenildi.
Mazlum Doğan’ın taziyesinin Arakonak’ta kurulacağı öğrenildi.

CİNAYETİN YENİ DETAYLARI ORTAYA ÇIKTI: TAKSİCİYİ SAVUNUNCA BIÇAKLANMIŞLAR

Edinilen bilgiye göre tekne çalışanı iki genç, mesai bitimi geldikleri meydanda taksi beklemeye başladı. O esnada meydanda bekleyen taksiciye, 4'ü erkek 1'i kızdan oluşan 5 kişilik bir grup küfür ve hakaret etti. Bunu duyan iki genç ise taksiciyi savunarak gruba tepki gösterdi. Tepki üzerine grup, tartıştıkları iki genci çıkan kavgada bıçakladı. Vücutlarına aldığı darbelerle ağır şekilde yaralanan iki genç, kaldırıldıkları hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.
Öte yandan olaydan sonra kaçak şüphelilerin polis tarafından yakalanarak gözaltına alındığı öğrenildi. İHA