Belediye Başkanı Erdal Arıkan, düzenlenecek kavşaklarla ilgili açıklama yaptı. “Konforlu yollar, kolay ve güvenli ulaşım” hedefi doğrultusunda PTT Kavşağı, Tugay Tepesi, Askerlik Şubesi Kavşağı ile Kültür Kavşağı yapım işi ihalesini 12 Temmuz 2024 tarihinde yapacaklarını belirten Arıkan, ihale kapsamında PTT Kavşağı ile Tugay Tepesi arasında refüj düzenlemesi de yapacaklarını söyledi.

Erzurum'da Kıbrıs Barış Harekatının 50. yılı kutlandı Erzurum'da Kıbrıs Barış Harekatının 50. yılı kutlandı

ARIKAN: TRAFİK AKIŞI DAHA DÜZENLİ VE GÜVENLİ HALE GELECEK

Dört Kavşak Yeniden Düzenlenecek (2)

Yeni kavşak düzenlemeleri ile birlikte trafik akışının daha düzenli ve güvenli hale geleceğini vurgulayan Başkan Arıkan, “Geçmiş dönemde özellikle ana arterlerde yaptığımız yol ve kaldırım genişletme çalışmalarıyla şehir trafiğini büyük oranda rahatlatmıştık. Şimdi ise şehir merkezinin kalbinde bulunan kavşaklar, tamamen yenilenerek modern bir görünüme kavuşacak. Yeni trafik sinyalizasyon sistemleri ve yaya geçitleri ile donatılacak. İhale sürecinin akabinde başlayacak olan bu çalışmaların, şehir trafiğinde büyük bir rahatlama sağlayacağına inanıyoruz. Bingöl Belediyesi olarak, modern ve işlevsel kavşak düzenlemeleri ile şehir içi ulaşımı daha konforlu hale getirmeyi amaçlıyoruz. Bu önemli projede emeği geçen herkese teşekkür ediyor, şehrimiz ve vatandaşımız için şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

İhalenin, 12 Temmuz 2024 tarihinde Elektronik Kamu Alımları Platformu üzerinden yapılacağı ve çalışmaların yer tesliminden itibaren 100 gün içerisinde tamamlanacağı ifade edildi.

(Haber Merkezi)