Elazığ’ın Sivrice ilçesindeki Hazarbaba Dağı’nda Off-Road heyecanı yaşanırken arazi araçlarının çamur içerisindeki sarp zeminlerde ilerlemesi renkli görüntüler oluşturdu.

Elazığ Off-Road Derneği öncülüğünde Hazarbaba Dağı’nda düzenlenen etkinlikte profesyonel ve amatör off-road tutkunları, arazi araçlarıyla 2 bin 347 rakımlı Hazarbaba Dağı’na tırmanarak burada keyifli zaman geçirdi. Çamurlu ve engebeli parkuru geçen sürücüler, zaman zaman zor anlar yaşadı. Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları da düzenlenen etkinliğe katılarak off-road tutkunları için kent merkezinde bir pist yapacaklarını ifade etti.

Off-Road etkinliğine katılan Belediye Başkanı Şerifoğulları, “Bugün Elazığımızın göz bebeği Hazarbaba Kayak Merkezi’ndeyiz. Elazığ Belediyesi ve İl Özel İdaresi'nin katkılarıyla burada bin 300 metre uzunluğunda off-road pisti yapıldı. Arkadaşlarımız burada hayatlarından memnun-mutlu bir şekilde sporlarını yapıyorlar. Müzik şölenleri ve sucuk ekmek ikramıyla güzel bir gün geçiriyorlar. Bizde eşlik ettik. İnşallah şehir merkezinde de kendilerine çok güzel bir pist kazandıracağız. Daha güzellerini şehrimize kazandırmak üzere yeni dönemde çalışacağımızı taahhüt ediyoruz” dedi.

Elazığ Off-Road Derneği Başkanı Murat Taşdemir de “Bugün

Hazarbaba Kayak Merkezi pistimizde off-road etkinliği yapıyoruz. Bunun yanı sıra konser verilecek. Güzel bir etkinlik oldu. Eğleneceğiz ve adrenalin yaşayacağız. Çok sayıda misafirimiz var. Bölge illerden de ilgi fazla!. Motosiklet ve ATV’ler de katıldı” ifadelerini kullandı.