Bingöl
15 Haziran, 2024, Cumartesi
 • DOLAR
  32.78
 • EURO
  35.16
 • ALTIN
  2457.9
 • BIST
  10471.32
 • BTC
  65738.27$

Bingöl İHH’de Kurban Bayramı Hazırlığı 

Bingöl İHH’de Kurban Bayramı Hazırlığı 

İHH, Kurban Bayramı’nda hayırseverlerin kurban bağışlarını 60 ülkede ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı hedefliyor.

Bingöl İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (Bingöl İHH) yaklaşan Kurban Bayramı ile birlikte kurban çalışmalarına başladı. İHH’nın bu bayram belirlemiş olduğu kurban bedeli 6 bin 700 lira oldu. Vekâlet yoluyla kurbanlarını İHH’ye bağışlamak isteyen hayırseverler, kurban çalışmaları için belirlenen ülkeler arasında dilediğinde kurbanını kestirip ihtiyaç sahiplerine ulaştırabilecek.

İHH, Kurban Bayramı’nda hayırseverlerin kurbanlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için “Kurban Kardeşliğe Çağrı” sloganıyla Türkiye dahil 60 ülkede çalışma yürütecek. İHH’nin bu yılki kurban bedeli 6 bin 700 lira olarak belirlendi. 

İHH İnsani Yardım Vakfı bu yılki kurban organizasyonunu “Kurban Kardeşliğe Çağrı” sloganıyla yurt içindeki kurban çalışmaları ile birlikte 60 ülkede ihtiyaç sahiplerine ulaşmayı hedefliyor. 

Kampanya kapsamında geçen yıl toplam 75 bin 53 hisse kurbanı 48 ülkede 3 milyon 2 bin 120 ihtiyaç sahibine ulaştıran İHH, bu yıl bu rakamın üzerine çıkmayı hedefliyor. Ayrıca 33 bin 312 çocuğun yüzü, bayramlık kıyafetlerle gülecek.

BU İYİLİĞE ORTAK OLUN!

Bingöl İHH Başkanı Muhittin Gili, yaptığı açıklamada “2024 yılı kurban organizasyonu çalışmalarımız devam ediyor. Milyonlarca ihtiyaç sahibinin ‘Kurban Kardeşliğe Çağrı’ ile sevineceği Kurban Bayramı yaklaşıyor. Biz de iyiliği ve paylaşmanın bereketini tüm dünyaya yaymak için hazırlıklarımıza başladık. İHH İnsani Yardım Vakfı aracılığı ile bu yıl Türkiye ile birlikte 60 ülkede ihtiyaç sahiplerine bereketi ve kardeşliği ulaştıracağız. Siz de kurban vekâletlerinizi, İHH ile dünyanın dört bir tarafına ulaştırabilir, sizi bekleyen milyonlarca ihtiyaç sahibine yardımcı olabilirsiniz” dedi.

KURBAN BEDELİ 6 BİN 700 LİRA

Kurban bağışı hakkında bilgiler veren Gili, şunları söyledi: “32 yıldır kurban organizasyonu gerçekleştiren İHH’nin bu bayram belirlemiş olduğu kurban bedeli 6 bin 700 liradır. Vekâlet yoluyla kurbanlarını İHH'ye bağışlamak isteyen hayırseverler, kurban çalışmaları için belirlenen ülkeler arasında dilediğinde kurbanını kestirip ihtiyaç sahiplerine ulaştırabilecek. Kurban bağışları, bayramın ikinci günü (17 Haziran 2024 Pazartesi günü) saat 23.59’a kadar yapılabilecektir.”

KURBANLIKLAR NASIL KESİLİYOR?

Gili, “Kurbanlarını vekâlet yoluyla vakfımıza gönderen hayırseverlerimiz, kurban bedellerini banka hesap numaralarına havale, kredi kartı, posta çeki ile veya vakıf merkezine bizzat gelerek elden, internet üzerinden online bağış veya telefon vasıtasıyla ulaştırabilir. Kurbanlıklar, İçişleri Bakanlığı’nın “Kurban Kesim Yerlerine Yönelik Tedbirler” konulu genelgesi çerçevesinde, temizlik kuralları dikkate alınarak hijyenik bir ortamda kesilerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. Kurban kesimlerinin gerçekleştiğine dair bilgi, kısa mesaj ile vekâlet sahiplerine iletilir. Kurban hisseleri bağışçıların talebi doğrultusunda, vakfımız tarafından kurban çalışması yapılacak ülkelerin ihtiyaç durumuna göre paylaştırılır. Kurbanlıklar İHH görevlilerince çalışma yapılacak ülke ve bölgelerde kurban ibadeti için gerekli kriterlere uygun olarak satın alınır. Kurban Bayramı’nın birinci günü kurbanlıklar bayram namazı akabinde İslami usullere göre kesilir. Bayramlaşmanın ardından kesilen kurbanlar paylara bölünerek ihtiyaç sahiplerine dağıtılır. İHH İnsani Yardım Vakfı, 2024 yılı kurban çalışması kapsamında Türkiye ile birlikte 60 ülke ve bölgede kurban bağışlarını sahiplerine ulaştıracak. Bu sene de kurban vesilesiyle yeryüzüne dağılacak İHH ekipleri, kendilerini dört gözle bekleyen kardeşlerine sadece kurban eti götürerek değil, aynı zamanda hayat koşullarını iyileştirmeye yönelik çeşitli projelerle de destek olmaya devam edecek” diye konuştu.

BİZE ULAŞIN

Gili, son olarak kendilerine ulaşmak isteyen hayırseverler için iletişim bilgilerini şu şekilde paylaştı: “Ziraat Bankası Hesap No: 81669284-5001
IBAN TR87 0001 0003 0281 6692 8450 01
Türkiye Finans Bankası Bingöl Şubesi Hesap No: 2625066-1
IBAN     No:TR42 0020 6001 8702 6250 6600 01
Cep: 0536 619 78 62
İHH’nın banka hesaplarına, online olarak internet sitesine ve en yakın İHH merkezine başvurarak yardımda bulunabilirsiniz.”
FİKRİ ONUR TOMAKA

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!