Bingöl
19 Haziran, 2024, Çarşamba
 • DOLAR
  32.74
 • EURO
  35.03
 • ALTIN
  2443.7
 • BIST
  10471.32
 • BTC
  65302.14$

Bingöl'de 1 milyon hasta başvurdu


Bingöl'de 1 milyon hasta başvurdu

Bingöl Devlet Hastanesi’ne 1 yılda yaklaşık 1 milyon hasta başvurdu

Bingöl’de Hasta Hakları Günü münasebetiyle Devlet Hastanesi’nde program düzenlendi.
Bingöl Devlet Hastanesi Konferans Salonu’nda saat 9.00’da düzenlenen program; İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Veysel Tosun, Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Samet Tatlı, Hasta Hakları Birimi Sorumlusu Hüseyin Aşan, doktorlar, hemşireler, hastane yöneticileri ve personelin katılımıyla gerçekleştirildi.

 

 

HASTALARIN EN FAZLA ŞİKAYETİ GEREKLİ DEĞERİ GÖRMEDİKLERİ YÖNÜNDE!

Programda sunum yapan Bingöl Devlet Hastanesi Hasta Hakları Birimi Sorumlusu Hüseyin Aşan, hasta haklarının önemine vurgu yaparak hastaneye son 1 yılda 958 bin hastanın başvurduğunu kaydetti. Devlet Hastanesi’nde hasta haklarına yönelik olarak personelin sağduyulu, hastaların taleplerine çözüm odaklı ve güleryüzlü hizmet vermesinin büyük önem taşıdığına dikkat çeken Aşan, hasta haklarına yönelik bilgilendirmeler yaptı. Bingöl’de Devlet Hastanesi’ne başvuran hasta sayısına dair bilgilendirmelerde de bulunan Aşan, 26 Ekim 2022-26 Ekim 2023 arasındaki 1 yıllık dönemde Devlet Hastanesi’nde polikliniklere 958 bin 285 hastanın, Acil Servis’e 279 bin 611 hastanın başvurduğunu belirterek bu dönemde poliklinikte yatan hasta sayısının 14 bin 533, Acil Servis’ten yapılan sevk sayısının 456, genel sevk sayısının ise 7 bin 534 olduğunu söyledi. Hastaların şikayetlerinin tıbbi sekreterlerle kaynaklı 354, temizlikle ilgili 142, doktorlardan kaynaklı 112, diğer personelle ilgili 82, hemşirelerle ilgili olarak 37 ve diğer nedenlerden kaynaklı 612 olduğunu dile getiren Aşan, personelin hastalara yönelik daha hoşgörülü olmasının öneminin altını çizdi. Hastaların en fazla şikayetinin iletişim ve gerekli değeri görmedikleri yönünde olduğunun altını çizen Aşan, personelin hastalara yaklaşımının kendi yakınlarına değer verdiği gibi olmasının önemine işaret etti. Aşan, “Bir gün biz veya sevdiklerimiz de hasta olabilir” diyerek hastalara karşı nezaketli ve tatlı dille yaklaşılması hususunda katılımcılara telkininde bulunarak konuşmasını tamamladı.

 

 

BİR GÜNDE HASTANEYE GELEN HASTA SAYISI 4 BİN

İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Veysel Tosun, Bingöl’deki sağlık hizmetlerinde kalitenin artırılması için önemli çalışmalar yaptıklarını belirterek her Pazartesi günü hastaneye 900’ü Acil, 3 bin 100’ü poliklinikler olmak üzere 4 bin hastanın başvurduğunu dile getirdi. Hastanede özellikle göz, onkoloji ve KBB bölümlerinde sıkıntılar yaşandığını dile getiren Tosun, “Sağlık sistemi, koordinasyon gerektiren bir sistem. Hekimlerin yanı sıra diğer personele de büyük görevler düşüyor. Mesleğimiz, hayat kurtaran bir meslek ve saniyeler bile büyük önem taşıyor. Bunun için fedakârlık ve özveri çok önemli. Yeni fiziki alanlar oluşturma yönünde plânlarımız var. Doğum Hastanesi ile birleşmede sıkıntılar oluşabilir ancak bunun için de gerekli plânlamalarla tedbirler alıyoruz” ifadelerini kullandı.

 


Programda, çalışmalarındaki gayret ve çabalarından dolayı Devlet Hastanesi’ndeki doktor, hemşire ve sağlık personellerine teşekkür belgeleri takdim edildi.

EROL YILMAZ

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!