Bingöl
03 Aralık, 2023, Pazar
 • DOLAR
  28.92
 • EURO
  31.48
 • ALTIN
  1924.1
 • BIST
  8026.27
 • BTC
  39532.783$

Bingöl'de yollar yenileniyor

Bingöl'de yollar yenileniyor
Bingöl Belediyesi asfalt plentinin faaliyete girmesiyle mahallelerde kilitli parke taşları sökülüp yerine asfalt yollar yapılıyor.

Bingöl Belediyesi asfalt plentinin faaliyete girmesiyle mahallelerde kilitli parke taşları sökülüp yerine asfalt yollar yapılıyor.
Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan’ın projeleri arasında yer alan asfalt plenti projesinin tamamlanmasıyla startı verilen BSK asfalt çalışmaları devam ediyor.
Saatte 160 ton üretim kapasitesine sahip plentten çıkan Bitümlü Sıcak Karışım (BSK) asfalt, program dahilindeki mahallerde yollara seriliyor. 

YOLLAR YENİLENİYOR

Bingöl’ün iki yakasını birleştiren Abdullah Bazencir Köprüsünden start verilen asfalt seferberliği kapsamında program dahilindeki Yeşilyurt, Yeni Mahalle, Bahçelievler, Mirzan, Selahattin Eyyubi, Şehit Mustafa Gündoğdu Mahallelerindeki yollar BSK asfalt ile yenilendi. Çalışmaların tamamlandığı yollarda trafik çizgileri de çizildi.
Saray, İçmeler ve Recep Tayyip Erdoğan Mahallerinde çalışmalara yoğunlaşan ekipler, ana arterler, trafik yoğunluğunun olduğu caddeler ile aciliyet gerektiren yollarda kilitli parke taşı ve BSK asfalt serimi çalışmalarını sürdürüyor.

SİMANİ MAHALLESİ’NİN CAN DAMARI YENİLENİYOR

Simani Mahallesi’nde araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu Mesnevi Caddesi de yenileniyor. 5 kilometre uzunluğa sahip cadde, BSK asfalt çalışması, yeni kaldırımlar, menfezler, engelli iz yolları ve rampalarıyla yenilenecek. Cadde üzerindeki trafiğe engel oluşturan menfez duvarları ve bahçe duvarları da yıkılacak.
Daha önce araç ve yaya köprülerinin yapıldığı mahallede, son çalışmaların tamamlanmasıyla araç ve yaya trafiğinde büyük bir rahatlama olacağı belirtildi.

BAŞKAN ARIKAN: TÜM YOLLARIMIZI YENİLEMEYİ PLANLIYORUZ

Kent genelinde yürütülen BSK asfalt çalışmalarına dair bilgi veren Belediye Başkanı Erdal Arıkan, bu yıl 134 bin metrekare yol ağını, kendi ürettikleri asfalt ile yenileyeceklerini belirtti.
Asfalt seferberliği kapsamında çalışmaların programlı bir şekilde sürdürüldüğünü ifade eden Başkan Arıkan, “Plent yatırımıyla birlikte şehrimizdeki ana arterler başta olmak üzere tüm cadde ve sokaklarda yapacağımız çalışmalarımızı planladık. Şu anda program dahilinde sırasıyla çalışmalarımız devam ediyor. Bu yıl program dahilindeki yollarımızı kilitli parke taşlarından kurtarıp kaliteli asfalt ile buluşturuyoruz. Asfaltlı ve konforlu yollarımız mahalle sakinlerimize ve ilimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.
Abdulkadir BEĞSARI
 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!