Bingöl Milli Eğitim Müdürlüğünün "Genç İstihdamı İçin Mesleki Eğitim" projesi, Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında destek almaya hak kazandı.
FKA desteğiyle yürütülecek proje kapsamında, Bingöl’de 18-35 yaş arasındaki gençlere yönelik mart ayı itibariyle mesleki beceri kazandırma kursları düzenlenecek.
CNC Operatörlüğü Eğitimi (Metal CNC), Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme Eğitimi ve Katı Cisim Modelleme Eğitimi (CNC) Operatörlüğü eğitimi gençlere ücretsiz verilecek.
Kurslara katılmak isteyen gençler, milli eğitim müdürlüğünden bilgi alabilecek.
Fuat OTLAK
Gençlere Mesleki Eğitim Verilecek
Bingöl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Genç İstihdamı İçin Mesleki Eğitim Projesine başvurular başladı. Proje kapsamında 18-35 yaş arasındaki gençlere mesleki eğitim verilecek.
Yorumlar