Bingöl
21 Mayıs, 2024, Salı
 • DOLAR
  32.18
 • EURO
  34.96
 • ALTIN
  2507.2
 • BIST
  10895.25
 • BTC
  69881.08$

HÜDAPAR, Seçimlerde Oyunu Yükselten 3 Partiden Biridir

HÜDAPAR, Seçimlerde Oyunu Yükselten 3 Partiden Biridir
HÜDAPAR Genel Başkan Yardımcısı ve Bingöl Belediye Başkan Adayı Emiroğlu, 31 Mart Seçimleri’nde partisinin Türkiye genelinde seçime giren 34 parti arasında oyunu arttıran 3 partiden biri olduğunu söyledi.  

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde Hür Dava Partisi (HÜDAPAR) Bingöl Belediye Başkan Adayı olan Yunus Emiroğlu, yaptığı basın toplantısında basın mensuplarıyla biraraya geldi. Piramit Kafe’de dün saat 10.00’da düzenlenen toplantıya; aynı zamanda HÜDAPAR Genel Başkan Yardımcısı olan Yunus Emiroğlu’nun yanı sıra HÜDAPAR Bingöl İl Başkanı Refik Alpaya, HÜDAPAR Bingöl Belediye Meclis Üyeleri Şefik Börü ve Abdurrahman Berk, HÜDAPAR İl Teşkilatı yöneticileri ve basın mensupları katıldı. 

MEMLEKETE HİZMET İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ

HÜDAPAR Genel Başkan Yardımcısı ve 31 Mart Seçimleri'nde HÜDAPAR Bingöl Belediye Başkan Adayı Yunus Emiroğlu, yaptığı konuşmada,

yerel seçim sonuçlarının hayırlı olması temennisinde bulunarak Türkiye genelindeki seçim sonuçlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. HÜDAPAR’ın 2012 yılından bu yana siyaset yaptığını belirten Emiroğlu, “İlk genel seçim tecrübemizi Mart 2014’te yapılan seçimlerde 9 ilde elde ettiğimiz sonuçlarla 90 bin oy aldık. 2018 yılındaki genel seçimlerde kendi adaylarımızla Türkiye genelinde seçime girdik. Batman ve Diyarbakır’da ise bağımsız adaylarla seçime katılmıştık. Bu seçimler bizim açımızdan ilk tecrübemiz oldu ve 206 bin oy aldık. 2019 yılındaki seçimlere katılmama kararı aldık ve seçimlere dahil olmadık. Bu bakımdan 2024 seçimleri bizim ikinci seçimimiz oldu. Aradan geçen 10 yılda partimizin siyaseti ile önemli bir mesafe kaydettik. Bu seçimlere en iyi şekilde hazırlandık. Türkiye’de en fazla aday gösteren 8. partiyiz. 760 belediye başkan adayı gösterdik. 34 parti arasında 8. sırada yer aldık. Şu anda 56 ilde teşkilatlarımız var ve 81 ilde teşkilatlanma çalışması yapacağız. Seçim kampanyası sürecinin daha ilkeli ve ahlaki yürütülmesini isterdik. Siyasi partiler birbirinin düşmanı değildir. Herkes projelerini anlatarak bu süreci yürütmelidir. Son 2 seçimdir tüm partilerin merkezinde HÜDAPAR var. Ancak maalesef bizimle ilgili yalan ve iftiralarla karşılaşıyoruz. Bunlara da hukuki kanallarla cevap veriyoruz. Memleketimizin huzur ve selamete ihtiyacı var. Metanetimizi koruyarak memleketin daha büyük sıkıntı yaşamaması için üzerimize düşeni yaptık. Israrla süreç dışına itilmek isteniyoruz. Ama savunduğumuz siyasi anlayışımız toplumuzu kuşatan bir çizgide. Memlekete hizmet için elimizden geleni yapacağız” dedi. 

31 MART SEÇİMLERİ SIRADIŞI BİR SONUCA SAHNE OLDU

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri sürecinde ana muhalefet partisi başta olmak üzere birçok partinin HÜDAPAR aleyhinde davrandığını söyleyen Emiroğlu, “Memleketin huzur ve salahiyetini beklentilerimizde üstün görüyoruz. Türkiye genelinde hedeflediğimiz oy oranına ulaşamadık. Öngörümüz olarak yüzde 1,5 bandında sonuç bekliyorduk. Ortaya çıkan sonuç yüzde 0.7’dir. 31 Mart Seçimleri, partimiz açısından zafer değildir ama hezimet de değildir. Bu sonucu tüm boyutlarıyla değerlendireceğiz. 31 Mart Seçimleri, sıradışı bir sonuca sahne oldu. 34 partiden 31’inin oyları düştü. 3 parti hariç tüm partiler düşüş yaşadı. CHP, YRP ve HÜDAPAR oyunu arttırdı. Böyle bir gerçek vardır. Bu 3 partiden biri HÜDAPAR’dır. ‘Büyük bir zafer elde ettik’ diyemeyiz ama hezimet de olmadı. Her seçimde oyumuzu arttırdık. Partimizin vizyonu Türkiye’de karşılık buluyor. 2014-2018-2024 yıllarına baktığımızda oy oranlarımızda ciddi bir artış var” diye konuştu. 

BİNGÖL MERKEZDEKİ OYUMUZ BİN 500’LERDEN 6 BİNLERE YÜKSELDİ

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’ne Bingöl’de sandığa katılımın çok düşük seviyede kaldığını ve bu durumdan tüm siyasi partilerin etkilendiğini belirten Emiroğlu, Bingöl’deki tüm partiler oyunu düşürürken HÜDAPAR’ın oy oranının arttığını söyledi. Emiroğlu, “Bingöl’de oyumuz bin 500’lerden 6 bin dolaylarına yükseldi. Bingöl genelinde ise 6 bin 300’lerden 15 bine yükselerek yaklaşık 2.5 kat arttı. Seçim kampanyamızı geç başlatmamıza rağmen HÜDAPAR olarak halkımıza ulaşmaya çalıştık ve iyi bir sonuç elde ettik. Daha iyi bir oy oranı da ortaya çıkabilirdi. Ancak, Türkiye’de seçimlere en düşük katılım Bingöl’de oldu. 35 bin civarında seçmen sandığa gitmedi. Bu önemli bir rakamdır. Geçmiş seçimlerde yüzde 75 seviyelerindeki katılım oranı, yüzde 50’lere düştü. Bu durum, siyaset kurumuna karşı güvenin sarsıldığını da gösteriyor. Ortaya çıkan sonuç daha iyi olabilirdi. Ancak partimiz açısından değerlendirdiğimizde rakiplerimizin imkânlarına göre çok değerli bir sonuçtur. Partimize oy veren-vermeyen tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum. İktidarın gücüne rağmen herhangi bir şahısla kişiselleştirmeden seçim kampanyamızı yürüttük. Halkımız da siyasi duruşumuzdan ve politikamızdan memnun oldu. İnsanlar, ‘adalet, hak, hukuk’ diyor. Bizler de seçim kampanyamızda seviyeli olmaya gayret gösterdik ve iyi bir süreç oldu. Seçimler sonucunda HÜDAPAR, güçlü bir zemin elde etmiştir. HÜDAPAR oluşturduğu kalıcı zeminle, 2028-2029 seçimlerinde de milletimizin teveccühü ile önemli bir noktaya gelecektir. Sonuçta hepimiz insanız... Seçim sürecinde bilmeden-fark etmeden ağzımızdan sehven yanlış bir şey çıktıysa af diliyorum, bizleri mazur görsünler. Halkımıza gösterdikleri teveccüh için teşekkür ediyorum. İnşallah daha iyi yerlere varacağız” ifadelerini kullandı.
Emiroğlu, konuşmasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Toplantı, hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi. 
EROL YILMAZ

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!