Bingöl
23 Haziran, 2024, Pazar
 • DOLAR
  32.82
 • EURO
  35.24
 • ALTIN
  2450.6
 • BIST
  10771.36
 • BTC
  64280.451$

Sağlık Bakanlığı personel alacak


Sağlık Bakanlığı personel alacak

Sağlık Bakanlığı merkez teşkilatında çalıştırılmak üzere Devlet Memurları Kanunu kapsamında personel alımı yapacak! Kaç personel alınacak? Başvuru şartları ve başvuru şekli nasıl olacak?

Sağlık Bakanlığı Merkez Teşkilatında 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesi kapsamında çalıştırılmak üzere 6 personel alımı yapacak. 1 kameraman, 2 büro personeli, 2 programcı, 1 grafiker olmak üzere sözleşmeli pozisyonlara yapılacak personel alımları için bugün başlayan başvurular 24 Kasım Cuma gününe kadar devam edecek. Başvurular internet ortamında e-Devlet üzerinden Sağlık Bakanlığı-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/) adresinden giriş yapılarak gerçekleştirilebilecek. 

Başvuru için TIKLAYINIZ!..

Kameraman pozisyonu için mesleki uygulamalı sınav, programcı pozisyonu için sözlü sınav, büro personeli ve grafiker alımı için de yazılı ve sözlü sınav yapılmaksızın KPSS puan üstünlüğüne göre sözleşmeli personellerin alımının yapılacağı bildirildi. Personel alımı için sınav, 19-22 Aralık tarihleri arasında Ankara'da Sağlık Bakanlığı Bilkent Yerleşkesi'nde yapılacak. 

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

Başvurular için genel şartları şöyle: 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartlara sahip olmak. 18 yaşını tamamlamış olmak. Sınavın yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (01 Ocak 1988 ve daha sonra doğmuş olanlar). Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmak. Herhangi bir kamu kurumunda çalışmakta iken görevden veya meslekten ihraç edilmemiş olmak. 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi kapsamında sözleşmeli personel pozisyonunda görev yapmakta iken, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1'inci maddesinde belirtilen istisnalar hariç olmak üzere hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez.

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

Başvurular için özel şartlar ise şöyle: 
Büro Personeli pozisyonuna başvurabilmek için; Son başvuru tarihi itibarıyla Bilgisayar Teknolojisi Öğretmenliği, Bilgisayar ve Kontrol Öğretmenliği, Kontrol Öğretmenliği, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretimi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi lisans programlarının birinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki Yükseköğretim Kurumlarının birinden mezun olmak, 2022 yılı KPSS B grubu (KPSS) P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak.
Kameraman pozisyonuna başvurabilmek için; Son başvuru tarihi itibarıyla Radyo, Sinema ve Televizyon; Radyo, Televizyon ve Sinema; Radyo-Televizyon, Sinema; Radyo, TV ve Sinema; Radyo-TV-Sinema; Radyo-TV-Sinema ve Görsel Sanatlar, Radyo ve Televizyon, Radyo-TV, Sinema, Sinema ve Televizyon, Sinema-TV, Sinema-TV Fotoğraf veya Sinema-TV-Fotoğraf, Sinema ve Dijital Medya lisans programlarının birinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki Yükseköğretim Kurumlarının birinden mezun olmak, Son başvuru tarihi itibarıyla kamu ya da özel sektördeki ulusal, yerel televizyonlar veya ajanslarda kameraman ve/veya kameraman yardımcısı (Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından tanımlanmış olan Türk Meslekler Sözlüğü’nde yer alan meslek kodlarından belirlenecektir.) olarak en az 1 (bir) yıl çalışmış olmak ve bunu belgelemek.
Grafiker pozisyonuna başvurabilmek için; Son başvuru tarihi itibarıyla Grafik, Grafik Sanatlar, Fotoğraf ve Grafik Sanatlar (Grafik), Grafik Sanatları, Grafik Tasarım, Grafik Tasarımı, Grafik Sanatlar ve Grafik Tasarım, Grafik Resimleme ve Baskı lisans programlarının birinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki Yükseköğretim Kurumlarının birinden mezun olmak, 2022 yılı KPSS B grubu (KPSS) P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak.
Programcı pozisyonuna başvurabilmek için; Son başvuru tarihi itibarıyla Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Programcılığı (İnternet), Bilgisayar Programlama, Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, Web Teknolojileri ve Programlama önlisans programlarının birinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki Yükseköğretim Kurumlarının birinden mezun olmak, En az D düzeyinde YDS veya dengi yabancı dil bilgisine sahip olmak, 2022 yılı KPSS B grubu (KPSS) P93 puan türünden en az 70 puan almış olmak.

Sağlık Bakanlığı'nın sözleşmeli personel alımı ilanını görmek için TIKLAYINIZ!..

EROL YILMAZ

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!