Haber Detayı
07 Ocak 2021 - Perşembe 17:57
 
Belediye, kolunu kaybeden personeline biyonik kol alacak
Bingöl Belediyesi, 2019 yılında İçmeler TOKİ mevkiinde flama ve pankart astığı sırada elektrik akımına kapılarak bir kolunu kaybeden Halim Boztimur için ‘Biyonik Kol’ alacak.
SAĞLIK Haberi
Belediye, kolunu kaybeden personeline biyonik kol alacak

Mart 2019’da İçmeler TOKİ mevkiinde direklere flama asarken, elektrik akımına kapılan Halim Boztimur, tedavi gördüğü hastanelerde yapılan tüm müdahalelere rağmen bir kolunu kaybetti.

Bingöl Belediyesi, sağ kolu kesilen Boztimur için biyonik kol alınmasını kararlaştırıldı. Karar, belediye meclisince de onaylandı.

Mecliste alınan kararda, “İtfaiye müdürlüğü görevleri arasında bulanan afiş, pankart, bayrak ve flama asma görevi verilen Belediyemiz İtfaiye Eri Halim Boztimur, 21 Mart 2019 tarihinde İlimiz Merkez İçmeler TOKİ konutlarında bulunan alanlara flama ve pankart astığı sırada elektrik akımına kapılarak yaralanmıştır. Sırasıyla Bingöl Devlet Hastanesi, Diyarbakır Dicle Üniversitesi ve Ankara GATA Hastanelerinde tedavi görmüştür. Ancak bütün müdahalelere rağmen sağ kolu kurtarılamayarak dirsek altından kesilmiştir. Personelimiz Halim Boztimur’un hayatını idame etmesi, kol ve el işlevini yerine getirmesi için 1 adet dirsek altı 5 parmak hareketli, el bileği rotasyonlu, Be Protez Biyonik Kol takılması gerekmektedir. İtfaiye personelimiz Halim Boztimur’un maddi imkanları ‘Protez Biyonik Kol’ taktırmasına müsait olmadığından bu alımın belediyemiz tarafından yapılmasına ve bedelinin belediyemiz itfaiye müdürlüğü bütçesinden ödenmesine oy birliği ile karar verildi” denildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Belediye,, kolunu, kaybeden, personeline, biyonik, kol, alacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı