Haber Detayı
05 Mayıs 2021 - Çarşamba 17:25
 
DARP OLAYI ARAŞTIRILIYOR
Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığı, Karlıova’da yaşanan darp olayı ile ilgili açıklama yaptı.
GÜNDEM Haberi
DARP OLAYI ARAŞTIRILIYOR

Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Karlıova İlçesinde 02.05.2021 tarihinde R.Ö. ile Uzman Çavuş olarak görevli F.K. arasında gerçekleşen kasten yaralama ve tehdit olayı ile ilgili bazı yayın organları ve sosyal medya platformlarında çıkan haberler üzerine kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla basın açıklaması yapılması ihtiyacı hasıl olmuştur.

Cumhuriyet Başsavcılığımızca olayın öğrenilmesi üzerine 02.05.2021 tarihinde derhal soruşturma işlemine başlanılmıştır. Tarafların alınan beyanlarında karşı tarafın kendisini yaraladığını iddia ederek şikayetçi olmuş, alınan adli raporlarında, vücutlarında herhangi bir kemik kırığı olmadığı ve basit tıbbi müdahale ile giderilebilecek şekilde yaralandıkları tespit edilmiştir.

Ayrıca şüpheli F.K hakkında 6284 Sayılı Kanunun 5/1-a, c, d ve ğ maddeleri kapsamında önleyici ve koruyucu tedbir uygulanmıştır. Soruşturma titizlikle yürütülmekte olup kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Önleyici ve koruyucu tedbir uygulandığı belirtilen maddeler şöyle;

6284 Sayılı Kanunun 5/1-a maddesi: Şiddet mağduruna yönelik olarak şiddet tehdidi, hakaret, aşağılama veya küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışlarda bulunmaması.

6284 Sayılı Kanunun 5/1-c maddesi: Korunan kişilere, bu kişilerin bulundukları konuta, okula ve işyerine yaklaşmaması.

6284 Sayılı Kanunun 5/1-d maddesi: Gerekli görülmesi hâlinde korunan kişinin, şiddete uğramamış olsa bile yakınlarına, tanıklarına ve kişisel ilişki kurulmasına ilişkin hâller saklı kalmak üzere çocuklarına yaklaşmaması.

6284 Sayılı Kanunun 5/1-ğ maddesi: Silah taşıması zorunlu olan bir kamu görevi ifa etse bile bu görevi nedeniyle zimmetinde bulunan silahı kurumuna teslim etmesi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: DARP, OLAYI, ARAŞTIRILIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı