Haber Detayı
26 Aralık 2018 - Çarşamba 00:30
 
Güner, başkan yardımcılığına atandı
Başbakanlık Mevzuatı Gelişme Ve Yayın Genel Müdürlüğünde görev yapan, Başbakanlığın kaldırılmasıyla Yasama Uzmanı olarak görev yapan Bingöllü Abdurrahman Güner, Türkiye Büyük Millet Meclisi Kanunlar ve Kararlar Başkan Yardımcılığına atandı.
GÜNDEM Haberi
Güner, başkan yardımcılığına atandı

Başbakanlık Mevzuatı Gelişme Ve Yayın Genel Müdürlüğünde görev yaparken Anayasa değişikliğiyle Başbakanlığın kaldırılması üzerine Yasama Uzmanı olarak görev yapan Hemşerimiz Abdurrahman Güner Türkiye Büyük Millet Meclisi Kanunlar ve Kararlar Başkan Yardımcılığına atandı.

1982 Bingöl doğumlu olan Güner, ilk ve Ortaöğretimini Bingöl’de, lisans eğitimini Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamlamıştır. Amerika Birleşik Devletleri’nde Syracuse Üniversitesinde Hukuk Yüksek Lisansını yapmış ve Yıldırım Beyazıt  üniversitesinde doktora eğitimine devam etmektedir. 12 yıl Başbakanlıkta Başbakanlık Uzmanı olarak görev yapan Güner, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi uyum çalışmalarını yürüten ekipte yer almıştır. İyi derecede İngilizce bilmekte olup evli ve iki çocuk babasıdır.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Güner,, başkan, yardımcılığına, atandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı