İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber Detayı
26 Nisan 2017 - Çarşamba 23:33 Bu haber 2528 kez okundu
 
İl istihdam kurulu toplandı
Vali Yavuz Selim Köşger başkanlığında, İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2017 yılı 2. olağan toplantısı gerçekleştirildi.
GÜNDEM Haberi
İl istihdam kurulu toplandı

Valilik Toplantı Salonunda kurul üyelerinin katılımıyla yapılan toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Köşger, istihdam ve mesleki eğitim alanında bir önceki toplantıda alınan kararların gerçekleşme durumu ve bundan sonraki çalışmalar hakkında planlama yapıldığını söyledi.

Vali Köşger’in konuşmasının ardından istihdama yönelik yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren İŞKUR İl Müdürü Halis Erdoğan; “İl Müdürlüğümüzce toplam 1302 kişi işe yerleştirilmiştir.  Mesleki Eğitim Kursları kapsamında 4 kurs düzenlenerek 199 kişi bu programlardan faydalandırılmıştır. İşbaşı Eğitim Programları kapsamında 169 program düzenlenerek 348 kişi bu programlardan faydalandırılmıştır. Özel Politika Kursları kapsamında İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile işbirliğinde toplam 25 kişilik Çoban/Sürü Yönetim Elemanı (Küçükbaş) mesleğinde kurs düzenlenmiştir.

Ayrıca Altı Nokta Körler Derneği işbirliğinde Bilgisayar Sistem Kurulum Bakım Onarım ve Arıza Giderme mesleğinde 10 kişiye yönelik kurs planlanmış ve başvuruları devam etmektedir.

459 kişiye işsizlik sigortası maaşı bağlanmıştır. 533 kişiye İş ve Meslek Danışmanlığı hizmeti verilmiştir. 678 işyeri, 26 eğitim kurumu yüz yüze ziyaret edilerek kurumsal hizmetlerimiz hakkında bilgi verilmiştir.

İşverenlere, öğrencilere ve işsizlere yönelik olarak toplam 93 grup çalışması yapılarak kurum hizmetlerimiz, iş arama-işe yerleştirme süreci ve danışmanlık hizmetleri çerçevesinde bilgilendirme yapılmıştır.

Toplum Yararına Programlar kapsamında 2017 yılında İl, İlçe, Belde Belediye Başkanlıkları, İl Müftülüğü, İl Özel İdaresi, Bingöl Üniversitesi ve Orman İşletme Müdürlüğü işbirliğinde toplam 1400 kişilik program 03.04.2017 tarihinde başlatılmıştır. Ayrıca İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ile düzenlenen 192 kişilik programlar devam etmektedir” dedi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İl, istihdam, kurulu, toplandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı