Haber Detayı
20 Ağustos 2021 - Cuma 18:03
 
YÖK, 2 LİSANSÜSTÜ PROGRAMINI ONAYLADI
Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK), Bingöl Üniversitesi Kıraat İlmi Enstitüsü bünyesinde ‘Kur’an Tarihi’ tezli yüksek lisans programı ile ‘Kıraat Tarihi ve Usulü’ tezli yüksek lisans programlarının açılmasını onayladı.
EĞİTİM Haberi
YÖK, 2 LİSANSÜSTÜ PROGRAMINI ONAYLADI

Bingöl Üniversitesinin, Kıraat İlmi Enstitüsü bünyesinde ‘Kur’an Tarihi’ tezli yüksek lisans programı ile ‘Kıraat Tarihi ve Usulü’ tezli yüksek lisans programlarının açılması konusundaki teklifi, Yükseköğretim Yürütme Kurulu’nun incelemesi sonucunda Yükseköğretim Genel Kurulunca kabul edildi. 

Daha önceden enstitü bünyesinde açılan ‘Kur’an-ı Kerim Okuma Kıraat İlmi’ tezli yüksek lisans programı ile birlikte Kıraat İlmi Enstitüsü, 3 lisansüstü programa kavuşmuş oldu. 

Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Kıraat İlimi Enstitüsü’nü Türkiye’de ilk açan üniversite olduklarını belirterek, kısa sürede bu alanda 3 yüksek lisans programına kavuşmaktan dolayı çok mutlu olduklarını belirtti.

Rektör Çapak, Bingöl Üniversitesinin her yıl daha da büyüdüğünü, büyümenin yalnızca niceliksel değil, niteliksel olduğuna dikkat çekti. Çapak, 5 enstitüye sahip olduklarını ve bu enstitüler bünyesinde 15’i doktora programı, 42’si yüksek lisans programı olmak üzere toplam 67 lisansüstü programla bu alanda öğretime devam ettiklerini söyledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: YÖK,, 2, LİSANSÜSTÜ, PROGRAMINI, ONAYLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı