Sosyal Yardım Ödemeleri Zamlı Olarak Aktarılacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, şubat ayında sosyal yardım ödemelerini zamlı olarak hesaplara aktaracak. Henüz şubat ayının ilk haftasında vatandaşlara iletilmeyen sosyal yardım ödemelerinin, bu hafta ya da önümüzdeki hafta sağlanması bekleniyor. Şubat ayının ortalarına doğru destek ödemelerinin verileceği tahmin edilirken, bu süreçte sosyal yardımlardan faydalanan vatandaşlar güncel ödemeleri ve tutarlara dair araştırmalar yapmaktadırlar. Memur maaş katsayısına göre yapılan hesaplamalara göre, sosyal yardım ödemeleri yüzde 50'ye yakın oranda zamlandığı için şubat ayındaki ödemelerin tutarları en çok araştırılan konular arasında bulunuyor.

Zamlı SED Yardımı Şubat 2024

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’ın açıklamasına göre, sosyal ve ekonomik destek ödemesi çerçevesinde dar gelirli hanelere geçtiğimiz süreçte ortalama 3571 TL ödeme yapılırken, şubat ayından itibaren ortalama 5330 TL olan SED yardımı verilecek. Sosyal ve ekonomik destek ödemesine diğer destek ödemelerinde olduğu gibi yüzde 50'ye yakın oranda zam yapıldığı için, ihtiyaç sahibi ailelerde bulunan ve yüksek öğretimde okuyan öğrencilere 6505 TL yardım yapılacak.

Şubat Ayı Destek Ödemeleri Ne Zaman Verilecek?

Sosyal ve ekonomik destek ödemesi, evde bakım maaşı, yaşlı ve engelli aylıkları şubat ayından itibaren zamlı olarak hak sahibi vatandaşların hesaplarına aktarılacak. Yüzde 50'ye yakın artışın açıklanmasının ardından, şubat ayında sosyal yardımların ne zaman verileceği merak ediliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın resmi internet sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden henüz bilgilendirme metinleri yayınlanmasa da, geçtiğimiz aylardaki ödeme takvimleri dikkate alınarak tahminlere göre 10 Şubat civarında destek ödemelerinin sağlanması bekleniyor. 15 Şubat civarında da evde bakım maaşı ile sosyal ve ekonomik destek ödemesi verilebilir. Aile destek paketi ödemelerinde artış olup olmayacağına dair bakanlık açıklamada bulunmadı. Bu durumda, şubat ayında hane içinde kişi başına düşen aylık gelire göre 850 TL ile 1250 TL arasında değişen tutarlarda aile destek yardımı sağlanabilir. (haber Merkezi)