Haber Detayı
10 Ocak 2021 - Pazar 16:19
 
EĞİTİMDEN GEÇİRİLECEKLER
Bingöl Belediyesi ile SS 18 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi imzalanan protokol gereği, şehir içi ulaşımda görev yapan şoförlere tutum ve davranış eğitimi verilecek.
GÜNDEM Haberi
EĞİTİMDEN GEÇİRİLECEKLER

Bingöl Belediyesi ile SS 18 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi  arasında, şehiriçi ulaşım ile ilgili protokol imzalandı.

Protokol ile imza altına alınan maddeler şunlar;

1-Bingöl Belediyesi ve SS 18 Nolu Motorlu Taşıyıcıları Kooperatifi Yönetimi ile 14.09.2004 tarihinde imzalanan protokol dışında olan ‘aktarma’ uygulaması, belediye meclis kararıyla belediye bünyesine alınacaktır.

2-Özellikle yeni kart başvurusu veya kart onarımı ile ilgili, kart yenileme ve başvuru merkezinde kooperatif çalışanı ile birlikte belediye personelinin de hazır bulundurularak, başvuruların teknik bir aksaklık olmaması durumunda en geç bir hafta içerisinde tamamlanacak ve bu merkezin çalışma saatleri içinde sürekli açık bulundurulması sağlanacaktır.

3-Kart ücretleri ve vize ücretlerinin uygulamasında, Bingöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve kooperatif yönetimi ile birlikte yapılacak ortak çalışmalar sonucunda, belediye başkanlığının onayından sonra uygulanacaktır.

4-Kooperatif üyesi tüm sürücülerin belli bir eğitimden geçirilmesi sağlanarak, engelli ve özel duruma sahip vatandaşlarımız başta olmak üzere tüm vatandaşlarımıza karşı tutum ve davranışlara azami özen gösterilmesi sağlanacak.

5-Olağanüstü şartlarda da geçerli olmak üzere otobüs sefer sayılarının düzenlenmesi gerektiğinde Meclis Trafik Ulaşım Komisyonu ve kooperatif yönetimi ile birlikte ortak çalışma yapılacaktır.

6-İl Trafik Komisyonunca belirlenen durak yerleri dışında indirme veya bindirme yapılmayacaktır.

7-Kartı olmayan ve sürücü tarafından okutulan misafir kart uygulamasında belirlenecek fiyat artışında, Belediye Zabıta Müdürlüğü ve kooperatif yönetiminin ortak kararlarının esas alınması sağlanacaktır.

8-Kooperatif üyesi sürücülerin kıyafetlerinin temiz, görgü kurallarına uygun olması, renk ve modellerinin belediye zabıta müdürlüğü ve kooperatif yönetiminin ortak kararı ile belirlenmesi sağlanacaktır.

9-Vatandaşların sıcak ve soğuk etkisine en az düzeyde maruz kalmaları ve dış ortam sıcaklığına bağlı olarak daha rahat seyahat edebilmeleri için belediye zabıta müdürlüğü ve kooperatif yönetimi tarafından belirlenen zamanlar dahilinde otobüs havalandırması (klima vb.) uygun şekilde yapılacaktır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: EĞİTİMDEN, GEÇİRİLECEKLER,
Yorumlar
Haber Yazılımı