Haber Detayı
18 Aralık 2018 - Salı 00:09
 
Emniyetten öğrencilere seminer
Bingöl Emniyet Müdürlüğünce uygulanan “Engelleri Birlikte Aşalım” projesi kapsamında öğrencilere ve “Kişisel Gelişim” ile ailelere “Aile İçi İletişim” semineri etkinliği düzenlendi.
GÜNDEM Haberi
Emniyetten öğrencilere seminer

İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce uygulamaya konulan “Engelleri Birlikte Aşalım” ÇOGEP Projesiyle kent merkezindeki ortaokul, lise ve üniversitede okuyan öğrencilere yönelik, Bingöl Belediyesi Kültür Merkezinde Eğitimci, Yazar Sıtkı Aslanhan tarafından “Kişisel Gelişim” ailelere yönelik ise “Aile İçi İletişim” Semineri etkinliği düzenlendi.

Etkinlikte konuşan il emniyet müdürü Metin Akay, çocuklarla ilgili yaşanan adli olayların büyü bir çoğunluğunda aile içi sorunların neden olduğunu söyledi.

Çocukların çok kolay suça bulaşabildiğini ve bunun için de ailelerin büyük bir önemi olduğunu aktaran Akay,

“31 senedir bir fiil bu mesleğin içerisindeyim. Emniyet olarak yaşadığımız olaylarda adli olarak işlem yapılan çocuklar ile gençlerin çoğunun, aile yaşantısı bozuk, anne baba ayrı gibi sorunları olan aileler olduğunu, bu çocukların çok kolay suça karışabildiklerini, suçların önüne geçilebilmesi için ailenin önemini belirtmek isterim” dedi.

Hedeflerinin en az 10 öğrenciye ulaşmak olduğunu sözlerine ekleyen Akay,

“Engelleri Birlikte Aşalım  ÇOGEP Projesi ile, erken yaşta evlilik, intihar girişimleri, aile içi iletişim ve iyi çocuk yetiştirme incelikleri, kişisel gelişim, Öğrencilerin sınav kaygısı, sosyal medyanın doğru kullanımı gibi konularda öğrenci ve ailelerimizin bilinçlendirilmesini amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmanın ardından Eğitimci, Yazar Aslanhan, 3 seans halinde toplam 2 bin 600 öğrenciye  seminer verdi.

Etkinlik, emniyet müdürü Akay’ın Eğitimci, Yazar Aslanhan’a teşekkür plaketi vermesiyle sona erdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Emniyetten, öğrencilere, seminer,
Yorumlar
Haber Yazılımı