Haber Detayı
14 Şubat 2021 - Pazar 16:25
 
YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLIYOR
Vali Kadir Ekinci başkanlığında bir araya gelen İl Hıfzıssıhha Kurulu, Pazartesi günüden itibaren başlayacak yüz yüze eğitim ile ilgili konuları görüştü.
EĞİTİM Haberi
 YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLIYOR

Toplantıda, 15 Şubat 2021 tarihi itibarıyla; birleştirilmiş sınıf uygulaması yapan tüm ilkokullarda haftada 5 gün yüz yüze olacak şekilde ders işlenmesine, köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki resmi ve özel ilkokullar, ortaokullar ve imam hatip ortaokullarının bütün sınıf seviyeleri ile bu okulların bünyesindeki ana sınıflarında, il merkezine bağlı taşıma merkezi köy ilkokulları, ortaokulları  ve imam hatip ortaokullarının (Yeşilyurt İlkokulu ve Ortaokulu hariç) tüm sınıf seviyeleri ile bu okulların bünyesindeki ana sınıflarında, tüm bağımsız resmî anaokulu ve özel eğitim anaokulları ile özel okul öncesi eğitim kurumlarında haftada 5 gün ve günde 6 etkinlik saati olacak şekilde yüz yüze eğitim yapılmasına karar verildi.

-1 MART 2021-

1 Mart 2021 tarihi itibarıyla ise; 15 Şubat 2021 tarihi itibariyle açılmış okullara ek olarak resmi ve özel ilkokullarda ve bu ilkokulların bünyesindeki ana sınıflarında hafta 2 gün yüz yüze eğitim yapılacak ve bu ilkokullardaki yüz yüze eğitimlerde bakanlıkça belirlenen dersler işlenecek, diğer dersler ise uzaktan eğitim yoluyla işlenecek; bu okullardaki anasınıflarında da yüz yüze eğitim yapılmayan diğer günlerde uzaktan eğitim yapılacak.

-Tüm resmî ve özel ortaokullar ile imam hatip ortaokullarının 8.sınıflarında yüz yüze eğitime başlanacak, bu eğitimlerde bakanlıkça belirlenen dersler işlenecek, belirtilmeyen diğer zorunlu ve seçmeli dersler uzaktan eğitim yoluyla işlenecek.

-Tüm resmî ve özel ortaokullar ile imam hatip ortaokullarının 5., 6. ve 7.sınıflarında tüm dersler uzaktan eğitim yoluyla işlenmeye devam edilecek.

-Yüz yüze eğitim yapan resmi okullar bünyesindeki ana sınıfı ve uygulama sınıflarında yüz yüze eğitim, bulunduğu okulla aynı günde gerçekleştirilecek.

-Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı ilkokul ve ortaokul kademesinde eğitim veren özel eğitim okulları ve özel eğitim anasınıfları ile diğer okullar bünyesindeki özel eğitim sınıflarında haftada 5 gün yüz yüze eğitim yapılacak.

-Bilim ve Sanat Merkezlerinde de programları dahilinde yüz yüze eğitime başlanacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , YÜZ, YÜZE, EĞİTİM, BAŞLIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı