Bingöl
15 Haziran, 2024, Cumartesi
 • DOLAR
  32.78
 • EURO
  35.16
 • ALTIN
  2457.9
 • BIST
  10471.32
 • BTC
  65738.27$

Hesarek’te Kar Festivali Düzenlendi

Hesarek’te Kar Festivali Düzenlendi

Bingöl Üniversitesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Hesarek Kar Festivali’, yoğun katılımla kutlandı.

Bingöl Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen 2. Hesarek Kar Festivali büyük bir coşkuyla kutlandı.
Festivale katılmak isteyen öğrenciler sabahın erken saatlerinde Bingöl Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Kongre Merkezi önünde toplandı. Buradan Bingöl Belediyesi, üniversite ve özel sektör araçlarıyla yaklaşık bin 500 öğrenci festival alanına götürüldü.
2. Hesarek Kar Festivali, düzenlenen programlar ve serbest zaman dilimleriyle devam etti. Öğrencilerin gönüllerince eğlendiği ve halaylar çekerek kutladığı festivale ilgi yoğun oldu. Bingöl Belediyesi, festival alanında çay ve çorba ikramında bulunarak öğrencilerin sabah kahvaltısına katkıda bulundu. Üniversite Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Aşçılık programı öğrencileri ve öğretim elemanları tarafından hazırlanan sucuk-ekmek, köfte, ayran, su ve aşure festival alanında bulunanlara ikram edildi. Festival kapsamında Yemek Yarışması, Karlı Petekli Bal Yeme Yarışması ve Kayak Yarışı yapıldı.
Türkiye’de ilk kez festivalde yapılan Karlı Petekli Bal Yeme Yarışması ilgi ile izlendi. Yapılan yarışmalarında dereceye giren öğrencilerin madalyaları protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

ÇAPAK: KÜLTÜREL FAALİYETLERİN YANINDA SOSYAL FAALİYETLERİ DE YAPMAMIZ GEREKİYOR

2. Hesarek Kayak Fetivali’ne Vali Ahmet Hamdi Usta, Belediye Başkanı Erdal Arıkan, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Rektör Yardımcıları Prof. Hasan Çiftci ve Prof. Dr. İbrahim Yasin Erdoğan, Genel Sekreter Vekili Doç. Dr. Veysel Turan, kurum müdürleri, daire başkanları, akademik ve idari personel ve öğrenciler katıldı.
Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ederek, “Öğrencilerimizi seviyoruz. Sizler, bizlerin ve bu ülkenin geleceğisiniz. Kültürel faaliyetlerimizin yanında böyle sosyal faaliyetleri de zaman zaman yapmamız gerekiyor. Burada birçok yarışma ve faaliyet var. Yoğun bir katılım olduğuna şahit oldum. Tabi her şeyi tek başımıza yapamıyoruz. Zaman zaman desteğe ihtiyaç duyuyoruz. Bu vesileyle bizlere desteğini esirgemeyen Valimiz Ahmet Hamdi Usta’ya, Belediye Başkanımız Erdal Arıkan’a ve emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.
Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan ise, “Üniversitemizin sosyal ve kültürel her faaliyetine elimizden geldiği kadar katkı sunuyor ve katılım sağlıyoruz. Sayın rektörümüzün şahsında bu güzel organizasyona emek veren ve katkı sunun herkese teşekkür ediyorum” dedi.

VALİ USTA: BİNGÖL’ÜMÜZÜN TANITILMASI GEREKEN BİRÇOK YERİ VAR, HESAREK’TE BUNLARDAN BİRİ

Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta da, festival heyecanı yaşayan öğrencilerle birlikte olmanın kendisini mutlu ettiğini belirterek, şunları söyledi; “Üniversitemiz tarafından düzenlenen 2. Hesarek Kar Festivali’nde sizlerle olmak, sizin mutlu olduğunuzu görmek bizi de mutlu ediyor. İlk defa yapılan Karlı Petekli Bal Yeme Yarışmasını izledik. Yarışmalarda dereceye girenlere ödüllerini takdim ettik. Başarılı olan ve katılım sağlayan bütün öğrencileri tebrik ediyorum. Bingöl’ümüzün hakikaten tanınması gereken ve tanıtılması gereken birçok yeri var. Hesarek’te bunlardan biri. İlin tanıtımına ve eğitimine katkılarından dolayı rektör hocamızın şahsında programda emeği geçenleri tebrik ediyorum.”
Abdulkadir BEĞSARI


 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!