U17 Futbol Türkiye Şampiyonası final müsabakaları Kastamonu’da oynandı. Anadolu Bingölspor, İstanbul Eroğluspor, Bursa Kestel Belediyespor ve Konya Selçukluspor’un mücadele ettiği turnuvada, İstanbul temsilcisi Eroğlu Spor, Türkiye Şampiyonu oldu.

BİNGÖL TAKIMI DÖRDÜNCÜ OLDU

Kastamonu Gazi Stadı’nda oynanan karşılaşmalarda yarıfinal maçları cumartesi günü, final maçları ise Pazar günü oynandı.
Yarıfinal maçlarında İstanbul Eroğlu Spor, Bursa Kestel Belediyespor’u 1-0 mağlup ederek finale yükseldi.
Diğer yarıfinal maçında ise Konya Selçukluspor, normal süresi 3-3 biten karşılaşmada Anadolu Bingölspor’u penaltı atışları sonunda 7-4 mağlup etti ve finale yükselen ikinci takım oldu.
Pazar günü ilk olarak üçüncülük karşılaşması oynandı. Bursa Kestel Belediyespor, Anadolu Bingölspor’u 4-2 mağlup ederek Türkiye üçüncüsü oldu.
Karşılaşma sonunda Türkiye dördüncüsü olan Anadolu Bingölspor’a kupasını ve madalyalarını Türkiye Futbol Federasyonu Bölge Antrenörü Fatih Azak ve Kastamonu Amatör Kulüpler Federasyonu Genel Sekreteri Bülent Canbolat verdi. Türkiye üçüncüsü Bursa Kestel Belediyespor’a ise kupasını ve madalyalarını Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Osman Kılıç ve Kastamonu Amatör Spor Kulüpler Federasyonu Başkanı Adem Keloğlu verdi.

Bingöllü Okçular, Şanlıurfa'da 13'de 13 Yaptı Bingöllü Okçular, Şanlıurfa'da 13'de 13 Yaptı

ŞAMPİYONLUK TEK GOLLE GELDİ

Şampiyonluk maçında ise İstanbul Eroğluspor ile Konya Selçuklu Spor takımları karşı karşıya geldi. Konya Selçukluspor’un iki penaltı atışından yararlanamadığı final maçında İstanbul Eroğluspor karşılaşmanın 17’nci dakikasında Emre Tekin’in attığı golle karşılaşmadan 1-0 galip ayrılarak U17 Futbol Türkiye Şampiyonu oldu.
Karşılaşma sonunda düzenlenen törende Türkiye ikincisi olan Konya Selçukluspor’a kupa ve madalyaları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Sekreteri Abdullah Albanur ve Kastamonu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Adem Keloğlu tarafından verildi.
Türkiye şampiyonu İstanbul Eroğluspor’a şampiyonluk kupası ve madalyaları ise Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Remzi Ay ve Kastamonu Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Reşat Asrak tarafından verildi.
(Haber Merkezi)