Haber Detayı
26 Şubat 2020 - Çarşamba 00:27 Bu haber 911 kez okundu
 
“100 yıl sonrasını düşünüyoruz”
Okul ziyaretlerinde öğretmenlerle de bir araya gelen Vali Kadir Ekinci, “Bizler 100 yıl sonrasını düşündüğümüz için insan yetiştirmeyi ziyadesiyle önemsiyoruz” dedi.
GÜNDEM Haberi
“100 yıl sonrasını düşünüyoruz”

Okul ziyaretleri kapsamında, İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney ile birlikte Vali Kurutuluş Şişmantürk Ortaokulu ile Karşıyaka Anadolu Lisesini ziyaret eden Vali Ekinci, öğrencilerin çalışmalarını yerinde inceledi.

İlk olarak Vali Kurtuluş Şişmantürk Ortaokulu’nda açılan Tasarım ve Beceri Atölyelerinden “Müzik Atölyesi” ile “Salon Sporları Atölyesi”ni ziyaret eden Vali Ekinci, atölyeler ve eğitim müfredatları hakkında İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney’den bilgi aldı.

Program kapsamında derslik ziyaretleri de yapan Vali Ekinci, öğrencilerle bir süre sohbet etti, ideallerindeki meslekleri dinledi.

Daha sonra Karşıyaka Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden Vali Ekinci, 140 metre kare alan üzerine kurulan “Robotik Kodlama”, “Müzik”, “Yazılım”, “Görsel Sanatlar”, “Ebru” ve “Ahşap-Metal Atölyeleri”ndeki çalışmaları inceleyerek bilgi aldı.

 “Tasarım ve Beceri Atölyeleri” ziyaretlerinin ardından Karşıyaka Anadolu Lisesi öğretmenleri ile bir araya gelen Vali Ekinci, “Bizler 100 yıl sonrasını düşündüğümüz için insan yetiştirmeyi ziyadesiyle önemsiyoruz” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “100, yıl, sonrasını, düşünüyoruz”,
Yorumlar
Haber Yazılımı