Haber Detayı
02 Ocak 2017 - Pazartesi 23:25
 
‘Amaca ancak örgütlü mücadele ile ulaşılır’
Eğitim-Bir-Sen, İş Yeri Temsilcileri Formatör Eğitim Programı düzenledi. Programda konuşan Eğitim-Bir-Sen Bingöl Şube Başkanı Yunus Kava, ancak örgütlü mücadelelerin amacına ulaşacağını söyledi.
GÜNDEM Haberi
‘Amaca ancak örgütlü mücadele ile ulaşılır’

 

 

Türkiye’de daha nitelikli bir sendikacılığın icra edilmesi, sendikal bilincin artması için teşkilat eğitimlerinin ‘İş Yeri Temsilcileri Eğitim Programı’yla devam ettiğini belirten Kava, “Amaca ancak örgütlü mücadeleyle ulaşılır. Elde ettiğimiz kazanımlar, örgütlü mücadelemizin eseridir. Tarihi kazanımlarla taçlandırarak ulaştığımız bugünkü nokta, inanç, duygu ve gönül birliğiyle, birlikte yürüttüğümüz kararlı mücadelenin sonucudur ama hak ederek, ter akıtarak, birbirimize tutunarak geldiğimiz bu nokta asla yeterli değildir. Bizim davamız her türlü gündelik hesap ve çekişmenin ötesinde, ilerisinde millet davası, medeniyet davasıdır. ‘Öncü medeniyet’ idealimiz, hayallerimizi, özlemlerimizi ve hedeflerimizi tüm sınırları, sınıfları aşan bir nitelikle genişletiyor. Aldığımız eğitimler hayata geçirildiğinde gerçek anlamını ve karşılığını bulur, sendika içi eğitimler örgütlü birlikteliklerin yürüyüşüne canlılık, dirilik katar” dedi.

Kava, şunları söyledi: “İçimize yolculuk hedefimizin gereği olarak teşkilat eğitiminde önem veriyoruz. Bugünkü programımız da içimize yolculuğumuzun önemli bir parçasıdır. İçimize yolculuk hedefimizin gereği olarak eğitim alanına dair hazırlanan raporlar, araştırma ve yayınlar sesi değil, sözü yükseltme noktasında takdirle karşılanıyor. Şimdiye kadar hazırlanan eğitim raporları içerisinde en kapsamlısı Eğitime Bakış 2016 İzleme ve Değerlendirme Raporudur. Kılık-Kıyafet Raporu, sivil itaatsizliğimizin ve kılık kıyafet serbestliği için halen devam eden eylem kararımıza meşruiyet kazandırmıştır. Akademik sendikacılığı önemsiyoruz bunun için çalışmalar yapıyoruz mutfakta hazır olan ve hazırlıkları devam eden çalışmalarımız var bu çalışmaları önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşacağız. Bunları birlikte yaptık, birlikte başardık. Bize hız katan, destek veren, talep ve teklifleriyle azmimizi artıran teşkilatımızın, sizlerin varlığı, sözümüzü vadesinden önce yerine getirmemizi kolaylaştırdı, kolaylaştıracak.”
Eğitim programını tamamlayan katılımcılara sendika eğitim sertifikası verildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘Amaca, ancak, örgütlü, mücadele, ile, ulaşılır’,
Yorumlar
Haber Yazılımı