Haber Detayı
03 Aralık 2020 - Perşembe 18:05
 
Arama kaybı bulunan 137 şahıs yakalandı
Bingöl Valiliği, çeşitli suçlardan arama kayıtları bulunan 137 kişinin yakalanarak adli mercilere teslim edildiğini bildirdi.
- Haberi
Arama kaybı bulunan 137 şahıs yakalandı

Bingöl Valiliği, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Aranan Şahıslar ve Kayıp Şahıslar Büro Amirliği ekiplerinin 2020 yılı Kasım ayında yaptığı çalışmalarla ilgili bilgileri paylaştı.

Valilikten yapılan açıklamada, cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçundan hakkında 15 yıl kesinleşmiş hapis cezası ve aranma kaydı olan B.B., kasten yaralama neticesinde ölüme neden olma suçundan hakkında 8 yıl 9 ay kesinleşmiş hapis cezası ve aranma kaydı olan A.K. isimli şahısların yakalandığı belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “birden fazla kişi tarafından silahla yağma, cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, herkesin girebileceği bir yerde bırakılmakla birlikte kilitlenmek suretiyle hırsızlık, bina içinde muhafaza altına alınmış olan eşya hakkında hırsızlık, nitelikli olarak konut dokunulmazlığını ihlal etme suçlarından haklarında 5 yıl ile 7 yıl  kesinleşmiş hapis cezaları ve aranma kayıtları olan İ.Ö, L.A.Ö, G.T, A.B, O.T, S.B, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama, nitelikli olarak konut dokunulmazlığını ihlal etme, bina içinde muhafaza altına alınmış olan eşya hakkında hırsızlık, yaralama, herkesin girebileceği bir yerde bırakılmakla birlikte kilitlenmek suretiyle hırsızlık, birden fazla kişi ile tehdit, kasten yaralama neticesinde ölüme neden olma, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçlarından haklarında 3 yıl ile 5 yıl arasında değişen kesinleşmiş hapis cezaları ve aranma kayıtları olan A.A, İ.E, M.Ç, K.Ç, M.T, Ş,B, M.T, M.G, Ş.T, Z.Y, dolandırıcılık, ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma veya taşıma veya bulundurma, basit yaralama, mala zarar verme, kişilerin huzur ve sükûnunu bozma, suç eşyasının satın alınması veya kabul edilmesi, hakaret suçlarından toplamda 19300 TL para cezası bulunan F.B, İ.D, M.T, M.Ü, M.Ş, S.A, Y.Y, Y.İ ve diğer asayişe müessir suçlardan aranma kayıtları bulunan toplam 137 şahıs yakalanarak adli birimlere teslim edilmişlerdir.

Ayrıca kayıp şahıs olarak aranan 7 şahıs da bulunarak işlemleri tamamlanmıştır. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin korunması, asayişin huzur ve temini için tüm ekiplerimiz cansiperane şekilde büyük duyarlılıkla görevlerini sürdürmektedir.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Arama, kaybı, bulunan, 137, şahıs, yakalandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı