Haber Detayı
04 Mayıs 2021 - Salı 17:31
 
BAL LİGİNDE SPORCULAR MAĞDUR EDİLİYOR
HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, meclise sunduğu önergede, BAL liginde sporcuların ve kulüplerin mağdur edildiğini söyledi.
SPOR Haberi
BAL LİGİNDE SPORCULAR MAĞDUR EDİLİYOR

Aydemir, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından cevaplandırılması talebiyle meclise sunduğu önergede, “17 Nisan'da oynatılacağı duyurusu yapılan Bölgesel Lig Müsabakaları ( BAL ) bilindiği üzere alınan kararla Mayıs sonuna ertelenmişti. Kulüplerin katılım payını yatırdıkları, bunun yanında açıklanan tarih itibari ile yapılan transferlere ücretler ödedikleri malumunuz. Sporcuların yaklaşık bir buçuk yıldır yaşadıkları mağduriyetlere müsabakaların oynanmaması durumunda kulüplerin de ekleneceği aşikar.

Böyle bir olasılık göz önüne alınıp yeni bir yol haritası izlenmez ise önümüzdeki sezonlarda bu seviyede lig oynanması, sahaya çıkacak takım bulunması bir hayli zor görünmektedir.

Bu bağlamda;  Müsabakaların oynanıp oynanmayacağı ile ilgili TFF'den ( Türkiye Futbol Federasyonu ) herhangi bir bilgi aldınız mı? Müsabakaların oynanmaması durumunda kulüplerin yaşayacakları maddi sıkıntıları gidermek adına bir çalışmanız olacak mı? Sporcuların yaşadıkları mağduriyetleri gidermek adına bir programınız olacak mı?” diye sordu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAL, LİGİNDE, SPORCULAR, MAĞDUR, EDİLİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı