Haber Detayı
03 Temmuz 2018 - Salı 22:57
 
Barakazi: Ben kimseye yazılı taahhüt vermedim
Belediye Başkanı Yücel Barakazi, İnönü Mahallesi TOKİ konutları alanında park yapımı ile ilgili olarak kimseye yazılı izin vermediğini söyledi.
GÜNDEM Haberi
Barakazi: Ben kimseye yazılı taahhüt vermedim

Konu ile ilgili Bingöl Belediyesinden basına servis edilen haber şöyle:

Bingöl Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Yücel Barakazi’nin başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantıda, İnönü Mahallesi TOKİ konutları alanda bulunan ve mülkiyet tasarrufu belediye ait olan 5 bin metrekarelik alanda ihale yolu ve resmi prosedür olmaksızın özel kişilerde uygulanmak istenilen park yapım çalışması tartışıldı.

Burulday kardeşler: “Başkan bize yazılı taahhüt vermedi”

Gündem maddelerine geçilmeden önce mecliste dinlenilen Osman ve Mehmet Burulday kardeşler, belediyeden izinsiz bir şekilde alanda çalışma yapmaya çalıştıklarını söyledi.

İnönü Mahallesi’nde uygulanan 1. Etap Kentsel Dönüşüm alanında park işlettiklerini belirten Osman Burulday, parkın yıkılmasıyla mağdur olduklarını ve Barakazi’den destek istediklerini belirtti.

Meclis üyelerinin sorularını yanıtlayan Mehmet Burulday, “Biz eski askerlik şubesinin olduğu alandaki parkı işletiyorduk. Burada parkı kimse bize vermedi. Bizim alın terimizle kendi emeğimizle burayı inşa ettik. 14 yıl boyunca burayı işlettik, tüm bakım ve onarımlarını biz kendimiz yaptık. Biz parkımızı belediye veya TOKİ’ye vermiyorduk. Belediye Başkanımız Yücel Barakazi, burada proje uygulanacağını bu alandan çıkmamız gerektiğini ve mağduriyetimizin giderileceğini söyledi. Bizde bu söze istinaden buradan çıktık. 4 yıldır mağdur durumdayız. Belediye TOKİ alanında park yapacaktı bizde buranın işletmesini istedik. Siyasi kaygılarımızdan dolayı proje biran evvel hayata geçsin diye parkın alt zemin çalışmalarını kendimiz yapmaya başladık. Bu süreçte belediyeden yazılı bir izin almadık, belediyeden araç da almadık” dedi.

Barakazi: “Ben kimseye yazılı taahhüt vermedim”

Bahse konu alanda ihale yoluyla park yapılacağını anımsatan Barakazi, parkı devredeceğine dair sözlü veya yazılı bir taahhütte bulunmadığını vurguladı.

Şahısların mağduriyetlerinin giderilmesi noktasında çay ocağını kira karşılığı işletmeye verebileceklerini ifade eden Barakazi, şunları söyledi: “Tüm meclis üyelerimiz şahısların mağduriyetini dinledi. Sizlerin huzurunda söylüyorum hiç kimseye parkı devredeceğimi söyledim. Burada birçoğunuzca kabul gören bir mağduriyet var. Bunu giderme noktasında çay ocağını kira bedeliyle işletmeye verebileceğimi söyledim onlara. Şahıslar, belediyenin orada uygulayacağı proje öncesi kendilerince bir çalışma içerisine girdi. Belediyemiz bu çalışmaları durdurdu ve alanın ihale yoluyla yapılacağını söyledi. Bütün durum bundan ibarettir.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Barakazi:, Ben, kimseye, yazılı, taahhüt, vermedim,
Yorumlar
Haber Yazılımı