Haber Detayı
26 Kasım 2019 - Salı 23:59
 
Berdibek ve Kaylı mezarları başında anıldı
HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Hamdullah Tasalı, HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Orhan Açıkbaş ve il teşkilatı, Bingöl’de PKK tarafından 25 Kasım 1993 tarihinde Köklü köyünde medreseye düzenlenen saldırıda öldürülen Süleyman Berdibek ile Ziya Kaylı'yı kabirleri başında andı.
RESMİ İLAN Haberi
Berdibek ve Kaylı mezarları başında anıldı

Budara konuşan HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Hamdullah Tasalı, Berdibek ve Kaylı'nın, İslam için şehid olduklarını söyledi.

Tasalı, “İslam için mücadele verirken şehid olan Ziya ve Süleyman kardeşimize ve onların şahsında tüm İslam şehidlerine selamlar olsun. Cenab-ı Allah hepsine gani gani rahmet etsin ve onların şefaatinden bizleri mahrum eylemesin” dedi.

Tasalı, şunları söyledi. “Herkes ölümü tadacaktır ancak İslam davası uğruna mücadele edenler,  şehid olanlar ve bu uğurda hayatlarını şehadetle taçlandıranların ölümleri biraz farklı olur.  Şehid Ziya ve Süleyman kardeşlerimizin İslam için şehid olduklarına şahitlik ediyoruz.  Kardeşleri olarak yollarını ve bıraktıkları davalarını sürdüreceğimizi burada bir kez daha ilan ediyoruz. Allah için şehid olanlar asla unutulmazlar, onlar hatıralarıyla yaşıyorlar. Dolayısıyla onları unutmamız mümkün değildir. Cenab-ı Allah onların bıraktığı yolu ve mücadeleyi sürdürmeyi bizlere nasip etsin. İslam için mücadele verip de şehid olan şahsiyetlerin örnek alınması gerekiyor. Her bir Müslümanın İslam davası için gayret etmesi ve bedel ödemesi gerekiyor.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Berdibek, ve, Kaylı, mezarları, başında, anıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı