Haber Detayı
11 Ocak 2017 - Çarşamba 22:23
 
Bu çalışmalar kuşlar aç kalmasın diye
TEMA gönüllüler ile Fen Lisesi Çevre ve Doğa Kulübü öğrencileri tarafından kuşlar için ağaçlara yem bırakıldı
GÜNDEM Haberi
Bu çalışmalar kuşlar aç kalmasın diye

TEMA Vakfı Bingöl gönüllüleri ve Bingöl Fen Lisesi Çevre ve Doğa Kulübü öğrencileri, ağır kış koşullarında yiyecek bulmakta zorlanan kuşları unutmadı. TEMA gönüllüleri ve öğrencileri, rolü şeklindeki kağıtlara pekmez ve yem dökerek ağaçlara astı.

Yapılan çalışmada gönüllü öğrenciler ile bir araya gelen TEMA Temsilcisi Cuma Karaarslan ve gönüllüler, bu çalışma ile doğal döngüye tembellik katmadan insan ve yapılaşmadan dolayı oluşan olumsuz koşullarda aç kalan hayvanların beslenmesine yardımcı olmayı amaçladıklarını belirttiler.

Bir yandan kış koşullarının zorluğu, diğer yandan betonlaşma sonucu şehir yaşamının yemleme ve beslenmeden uzaklaştığını söyleyen Cuma Karaarslan, “Bu okul bahçeleri ve kamusal alanların doğru değerlendirilmesinin yanı sıra, evlerde balkon ve pencere pervazlarına yem bırakmak doğal dokuya uygun olmayan sorunları bir nebzede olsa hafifletmiş olacaktır. Bu kapsamda ağaçlara yem destekleri sağlamak üzere yem kontrol ve devamlı tedarik için guruplar oluşturarak bu çalışmaları devam ettireceğiz. Çalışmaya katılan 30 kişilik ekip bu çalışmaları devamlı kılmak ve her alanda yaymak üzere yeni çalışmalar yapacak” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bu, çalışmalar, kuşlar, aç, kalmasın, diye,
Yorumlar
Haber Yazılımı