Haber Detayı
26 Ocak 2022 - Çarşamba 17:20
 
ÇAPAK, ÖĞRENİMLERİNİ YURTDIŞINDA TAMAMLAYAN AKADEMİSYENLERLE BİR ARAYA GELDİ
Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, yüksek lisans ve doktora öğrenimlerini yurtdışında tamamlayan akademisyenlerle bir araya geldi.
EĞİTİM Haberi
ÇAPAK, ÖĞRENİMLERİNİ YURTDIŞINDA TAMAMLAYAN AKADEMİSYENLERLE BİR ARAYA GELDİ

Fiziki anlamda gelişimini tamamlayan Bingöl Üniversitesi’nin genç ve dinamik bir üniversite olduğunu belirten Çapak, “Üniversitemizin parçası olan ve yurt dışında eğitimini tamamlamış akademisyenlerimizin katkıları ve tecrübelerinden yararlanarak, üniversitemizi, ülkemiz ve dünya genelinde farklı projelerle tanıtmak için bir araya geldik. Toplantımızın genel amacı ilimizi ve üniversitemizi yurt dışında nasıl daha fazla tanıtabiliriz, yabancı uyruklu öğrencileri nasıl üniversitemize getirebiliriz. Bu anlamda yurtdışında öğrenimlerini tamamlayan arkadaşlarımızdan azami derecede faydalanmak istiyoruz” dedi. 

Rektör Çapak, ‘YÖK Anadolu Projesi’ kapsamında İstanbul Üniversitesi ve Erciyes Üniversiteleri ile ikili anlaşmalar yaptıklarını belirterek, “Yapılan anlaşmalar ile iki üniversitenin rektörleri de Bingöl Üniversitesi için her türlü desteği vermeye hazırız dediler. Onların vermiş olduğu bu destekler ile ‘Erasmus’ ve ‘Uluslararası Ofis’imizin çalışmaları ve siz akademisyenlerin tecrübe ve katkılarıyla üniversitemizin tanıtımını daha geniş kitlelere ulaştırmış olacağız” şeklinde konuştu.

Toplantıya, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Çiftçi, Prof. Dr. Ramazan Solmaz ve eğitimini yurt dışında tamamlayan akademisyenler katıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇAPAK,, ÖĞRENİMLERİNİ, YURTDIŞINDA, TAMAMLAYAN, AKADEMİSYENLERLE, BİR, ARAYA, GELDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı