Haber Detayı
10 Aralık 2020 - Perşembe 17:47
 
Çirkin saldırı!
Karlıova Gazetesine kimliği belirsiz kişilerce saldırı düzenlendi. Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mahmut Arda, “Basın özgürlüğüne yönelik gerçekleşen bu menfur saldırıyı gerçekleştirenleri kınıyor, olayın faillerinin en kısa sürede bulunup yargı önüne çıkarılmasını bekliyoruz” dedi.
- Haberi
Çirkin saldırı!

Karlıova İlçesi'nde yayın yapan Karlıova Gazetesi'ne yönelik gece yarısı çirkin saldırı gerçekleştirildi. Kimliği belirsiz kişilerce yapılan saldırıda işyeri camları kırılıp içerisi talan edildi. İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, önemli ölçüde maddi hasarın oluştuğu saldırının faillerini tespit etmek için çalışma başlattı.

Yaşanan menfur saldırıya dair açıklama yapan Bingöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mahmud Arda, bu saldırıların basın özgürlüğünü engelleyemeyeceğini söyledi.

Kamu hizmetlerinin kamuoyuna aktarılmasının yanı sıra kamuoyunun talep ve beklentilerini dile getiren basın kuruluşlarının bu tür ahlak dışı saldırılarla baskı altına alınamayacağını vurgulayan Arda: “Kin, nefret ve tahammülsüzlük neticesi yaşandığını düşündüğümüz bu ve benzeri şiddet olayları, gazetecilerin özgürce haber yapmalarını engelleyemeyecektir. Kamu üzerinde önemli bir denetim mekanizması olan basın kuruluşlarımız, kamuoyunun da gözü kulağı olmayı sürdürecektir” dedi.

Karlıova Gazetesi imtiyaz sahibi Ahmet Serkan Bingöl ve çalışanlarına geçmiş olsun dileklerini ileten Arda: “Olayın faillerinin en kısa sürede bulunup yargı önüne çıkarılmalarını ve hak ettiği cezaları almalarını bekliyoruz” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çirkin, saldırı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı