Haber Detayı
11 Ocak 2021 - Pazartesi 17:44
 
ÇOCUKLAR İÇİN TABLET KAMPANYASI
Bingöl Doğa, Kültür, Tarih ve Tanıtım Derneği tarafından “İnternetsiz ev, tabletsiz öğrenci kalmasın” kampanyası başlatıldı. Kampanyanın ilk gününde 85 tablet sözü alındı.
GÜNDEM Haberi
ÇOCUKLAR İÇİN TABLET KAMPANYASI

Bingöl Doğa, Kültür, Tarih ve Tanıtım Derneğinin (BİNTED) başlattığı “İnternetsiz ev, tabletsiz öğrenci kalmasın" kampanyası, sosyal medya üzerinden yoğun ilgi gördü. 9 Ocak 2021 Cumartesi günü sosyal medya üzerinden canlı yayınla başlatılan kampanyaya 85 adet tablet sözü verildi.

Kampanya hakkında bilgi veren Dernek Başkanı Galip Akengin, Bingöl genelinde devlet okullarında 55 bin 633 öğrencinin eğitim gördüğünü belirterek, tableti olmayan ve internete erişemeyen öğrenciler için kampanya başlattıklarını söyledi.

Covid-19 pandemisi nedeniyle eğitim uzaktan yapıldığına ve Bingöl'de hem internet hem de tablet sorunu yaşandığına dikkat çeken Akengin, “Uzaktan eğitimin devam ettiği bu günlerde, binlerce öğrencimiz eğitimle buluşamamış. İnterneti olanın tableti yok, tableti olanın da interneti olmadığı için ülke genelinde ciddi sıkıntılar mevcuttur. Biz de halkın içinde olan bir gazeteci olarak İstanbul’da faaliyetlerini sürdüren dernek başkanları ile bu konuda neler yapabiliriz diye istişareler yaptık. İnsanlarımızın bir kısmı işsizlikten, işi olanın da aktif olmayan süreçten geçtiği bu dönemde eğitim alanında yaşanan bu sıkıntıya az da olsa yaraya merhem olabilmek için hayırseverler ve ihtiyacı olan öğrencilerimiz arasında köprü görevi olmak için yurt dışından akrabalarımızla iletişim kurduk. İş insanlarımız, eğitimcilerimiz ve STK başkanlarımız, 'Biz elimizden geleni yaparız' dediler. İl Milli Eğitim Müdürlüğünden mevcut öğrenci sayısı, ihtiyaç durumu, dağıtılan tablet sayısı ve ihtiyaç sayısını alarak Bingöl merkezde olan Bingöl Doğa, Kültür, Tarih ve Tanıtım Derneğimiz yönetimi ile istişare ederek kampanyayı başlatma kararı aldık.”

Kampanyaya, Avusturya’da yaşayan Adaklılı iş insanı Ferit Tüker 50 adet, Aysel Gül 5 adet, eğitimci Hasan Polat 20 adet, Karaçubuk Köyü Derneği Başkanı Vahit Akengin 10 adet tablet sözü verdi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇOCUKLAR, İÇİN, TABLET, KAMPANYASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı