Haber Detayı
06 Temmuz 2021 - Salı 16:57
 
DÖNÜŞÜM PROJESİNE TÜBİTAK’TAN DESTEK
Bingöl Üniversitesi Pilot Üniversite Koordinasyon Merkez Birimi koordinatörlüğünde görev yapan Öğr. Gör. Fevzi Şevik tarafından hazırlanan “Atıkları Dönüştürüyor Doğamı Koruyorum” isimli proje TÜNİTAK tarafından desteklenmeye hak kazandı.
GÜNDEM Haberi
DÖNÜŞÜM PROJESİNE TÜBİTAK’TAN DESTEK

Projenin amacının; okullarda öğrencilerin atık yönetimi, tehlikeli ve tehlikesiz atıkların tanımlanması, geri dönüşüm, gıda israfı, ekosistem konularındaki bilgilerini arttırmak, günümüzde atıkların nasıl geri dönüştüğünü uygulamalı olarak görmek, bu alanlarda kazanımlar elde etmek ve çevre bilinci ile farkındalık oluşturmak olduğu belirtildi.

"Atıkları Dönüştürüyor Doğamı Koruyorum Projesi"nin 11-16 Ekim 2021 tarihleri arasında Bingöl il merkezinde gerçekleştirileceğini aktaran Öğr. Gör. Fevzi Şevik, "Planlanan eğitim etkinliklerinde öğrenciler konunun uzmanları tarafından bilgilendirilecek, uygulamalı laboratuvar ve saha çalışmaları ile gözlem, deney, resimleştirme gibi yollarla yaşayarak ve yaparak öğrenmeleri sağlanacaktır. Planlanan eğitim etkinlikleri PİKOM bünyesinde görevli uzmanlar ve projede yer alan diğer eğitmenler tarafından verilecektir " dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: DÖNÜŞÜM, PROJESİNE, TÜBİTAK’TAN, DESTEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı