Haber Detayı
04 Mayıs 2017 - Perşembe 22:13 Bu haber 2717 kez okundu
 
Engelsiz Cafe’de özel ağırlama
Sivil Yaşam Derneği Bingöl Yerel Kurulu, Engelsiz Cafe’de Genç Özel Rana Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencilerini ağırladı.
GÜNDEM Haberi
Engelsiz Cafe’de özel ağırlama

Etkinliğe ilişkin Sivil Yaşam Derneği Bingöl Yerel Kurulu’ndan yapılan açıklamada, “Bu güzel buluşma da amacımız toplumun engelli denilerek geride bırakılmış gençlerini topluma kazandırmak onların kendilerini bir günlüğüne de olsa işyeri sahibi, garson, müşteri gibi sıfatlarda hmeleri ve belli sorumluluklar altına girmeleriydi. Onların toplumdan dışlanmasını değil topluma kazandırılmasını amaçladığımız bu günde öğrencilerle beraber pastamızı kesip ikramlarımızı dağıttık. Beraberce halaylar çekip oyun havaları oynadık. Öğrenciler gönüllülerimize dama öğrettiler, müzisyenlerimize eşlik edip şarkılar söylediler” denildi.

Açıklamada, “Öğrencilerin gözlerindeki ışıltıda bir nebze olsun paha sahip olduğumuzu görmek bize manevi bir doygunluk kazandırdı. Öğrenciler gülen gözler ve minnet dolu sözlerle tekrardan evlerine uğurlandılar. Sivil Yaşam Derneği Bingöl Yerel Kurulu olarak dezavantajlı kesimdeki insanların topluma kazandırılması ve hayata daha umutlu bakıp mutlu anılar biriktirmeleri için hep onların yanında olmaya gayret edeceğiz” ifadelerine yer verildi.   

Kaynak: Editör:
Etiketler: Engelsiz, Cafe’de, özel, ağırlama,
Yorumlar
Haber Yazılımı