Haber Detayı
17 Mart 2020 - Salı 01:13
 
Frat EDAŞ’tan ilçelere yatırım
Fırat Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi, Bingöl merkez ve ilçelerde yatırım çalışmalarını sürdürüyor.
RESMİ İLAN Haberi
Frat EDAŞ’tan ilçelere yatırım

Kaliteli ve kesintisiz elektrik dağıtım hizmeti amacıyla Fırat EDAŞ, sorumluluk alanı içindeki Bingöl, Elazığ, Malatya, Tunceli illerinde enerji arzını müşterilerine en iyi şekilde sağlamak için yatırımlarını gerçekleştirmeye devam ediyor.

Bölgede yapılan yatırım çalışması ile kış aylarının çetin geçtiği Kiğı, Adaklı ve Yayladere ilçelerinin elektrik sorununu çözüldü. Geçen yıl su tutmaya başlayan Kiğı Havza Barajı’ndan üç ilçeye doğrudan elektrik aktarımı da sağlanacak.

Mevcutta Yayladere ilçesinden gelen enerji nakil hattının uzun mesafesinden dolayı arızalara sebebiyet vermesi sebebiyle yatırım çalışması programı dahilinde Fırat EDAŞ Bingöl İl Müdürlüğü ekipleri, Kiğı ilçesine üç ilçeyi besleyecek şekilde yeni elektrik dağıtım merkezini kurdu. Kurulan yeni dağıtım merkezi ile bölgede kesintilere artık bu dağıtım merkezinden müdahale edilmesi planlanıyor.

Ayrıca yapılan çalışmada 3 ilçeyi besleyen enerji nakil hatlarının tamamı birbirinden ayrılarak, olası arıza durumunda üç ilçenin etkilenmesinin önüne geçildi. Sadece arızanın meydana geldiği ilçenin etkilenmesi ile hızlı bir şekilde arızaya müdahale edilecek. 

Yatırım çalışmaları programı kapsamında ilerleyen zamanda diğer projelere ait tesis çalışmalarının, hız kesmeden süreceğini işaret eden Fırat EDAŞ, gerçekleştirdiği çalışmalarla kaliteli ve kesintisiz enerji arzını sağlayarak müşterilerinin ve bölgenin yaşam kalitesini yükseltmeyi amaçladıklarını hatırlattı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Frat, EDAŞ’tan, ilçelere, yatırım,
Yorumlar
Haber Yazılımı