Haber Detayı
14 Kasım 2019 - Perşembe 00:05 Bu haber 1242 kez okundu
 
“Genç, 2020’de doğalgaza kavuşacak”
Genç Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik, ilçeye 2020 yılında doğalgaz getirileceğini söyledi.
GÜNDEM Haberi
“Genç, 2020’de doğalgaza kavuşacak”

Seçim vaatleri arasında yer alan e-belediyecilik, millet bahçesi, güneş enerjisi santrali ve çöp konteynırları projelerinin hayata geçirmek için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı nezdinde girişimlerde bulunarak projelerin kabul ettirilmesini sağlayan Dirik, ilçeye doğalgaz götürülmesi içinde çalışma yürütüyor.

2020 yılında ilçede doğalgaz çalışmalarının başlatılacağını ifade eden Dirik, “Doğalgaz gelmeden yollarımızda sadece onarma işlemi yapacağız. Sırf halkın gözüne girmek için kaynaklarımızı yol masraflarında kullanırsak doğalgaz geldikten sonra yollarımız tekrardan bozulacak ve paramızı boşuna harcamış olacağız. O nedenle ilçemiz doğalgaza kavuştuktan sonra ilçemizi şantiye alanına çevirerek hem sıcak asfalt hem de parke döşeyerek daha yaşanılır bir Genç inşa edeceğiz” dedi.

Dirik, “Göreve başladığımızdan bu yana söz verdiğimiz projeleri hayata geçirmek için çalışıyoruz. Söz verdiğimiz 15 proje arasında en öncelikli olan E Belediyecilik projesi, Millet Bahçesi projesi, Güneş enerjisi santrali projesi, yeni nesil çöp konteynerleri projesi ve Asbest boruların değişimi projesi için bakanlıklar nezdinde yürüttüğümüz çalışmalar ile projelerimiz kabul edildi ve baharın gelişi ile beraber bu projeler inşallah hayata geçecek. Halkımızdan hizmet noktasında sabırlı olmalarını istiyorum. İnşallah ortak evimiz olan Genç'i daha güzel noktalara taşıyacağız” diye konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Genç,, 2020’de, doğalgaza, kavuşacak”,
Yorumlar
Haber Yazılımı