Haber Detayı
02 Ocak 2017 - Pazartesi 23:27
 
“Halep’e Yol Açın”
Bingöl Belediyesi, Memur-Sen Bingöl Şubesi ile İHH Bingöl Derneği işbirliğiyle başlatılan “Halep’e Yol Açın” yardım kampanyasının süresi 13 Ocak’a kadar uzatıldı.
GÜNDEM Haberi
“Halep’e Yol Açın”

“Halep’e Yol Açın” yardım kampanyasına ilişkin Bingöl belediye Başkanlığı makamında bir araya gelen Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Genç İlçe Belediye Başkanı Mehmet Hadi Topraktan, Memur-Sen Bingöl Şube Başkanı Mücahit Çelik, Bingöl İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Derneği Başkanı Muhittin Gili ve Eğitim Bir-Sen Bingöl Şube Başkanı Yunus Kava basın açıklaması yaptı.

Burada ilk açıklamayı yapan Bingöl Belediye Başkanı Barakazi, Bingöl’deki bazı STK’lar işbirliğiyle Suriye’deki savaş mağdurlarına yardım toplamak amacıyla 22 Aralık’ta başlatılan “Halep’e Yol Açın” kampanyanın daha geniş kesimlere ulaşması için sürenin 13 Ocak’a uzatıldığını söyledi.

Daha önce toplanan yardımları, yeni toplanacak yardımlarla birleştirip, Suriye’deki savaş mağdurlarına göndermeyi planladıklarını ifade eden Barakazi, tüm Bingöllülerin kampanyaya destek vermesi çağrısında bulundu.

Kampanyaya destek vermek amacıyla basın açıklamasına katılan Genç ilçe Belediye Başkanı Toprak’tan ise, sosyal sorumluluk, sosyal yardımlaşma duygusunu geliştirme amacıyla kampanyaya destek verdiğini belirti.

Suriye’deki sıkıntıların herkesin malumu olduğunu kaydeden Topraktan,

“Bizler dayanışma içerisinde olarak, birliktelik sağlayarak böyle kampanyalarla onlara destek olmak için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Daha önce Suriye’deki savaş mağdurlarına Bingöl’den 8 tır yardım gönderdiklerini anımsatan İHH Bingöl Derneği Başkanı Gili, belediye ve STK’ların desteğiyle daha güçlü hale geleceklerini söyledi.

Bingöl’den daha fazla yardım tırlarının çıkacağına inandığını ifade eden Gili, şunları söyledi:

“Bu kampanya birliktelik açısından da çok daha iyi oldu. Bundan sonraki süreçte de birlikte çalışmanın daha faydalı olacağını düşünüyorum”

Memur-Sen Bingöl Şube Başkanı Çelik de, canla, başla bir çalışmanın söz konusu olduğunu vurgulayarak, şuan yaraları sarma ve ensar olma zamanı olduğunu belirti.

Çelik, şöyle dedi:“İnşallah hiçbir ülke sahip çıkmasa bile, biz ümmetin birer fertleri olarak bu değeri kendimize şiar edinmiş insanlar olarak elimizden geldiği kadarıyla genel merkezimiz ve Bingöl’deki STK’larla beraber destek olacağız. Hiç zaman kaybetmeden tüm imkanlarımızı seferber ederek, oradaki kardeşlerimizin yaralarını sarmaya gayret edeceğiz”  

Bingöl’den Türkiye’ye örnek olabilecek düzeyde büyük bir yardımla Suriye’deki Müslüman kardeşlerimize yardımcı olacaklarını belirten Eğitim Bir-Sen Bingöl Şube Başkanı Kava,

“İnşallah buradan yükselttiğimiz bu sesle kampanyanın Bingöl’de daha büyük bir karşılık bulacak ve kardeşlerimize ensar olmanın gereğini yerine getirme adına İnşallah Bingöllü hemşehrilerimiz her zamanki yine en üst seviyede duyarlılık gösterecektir” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Halep’e, Yol, Açın”, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı