Haber Detayı
15 Ocak 2017 - Pazar 22:33
 
Hesarek’e büyük ilgi
Bingöl'de kış turizminin önemli merkezlerinden Hesarek Kayak Merkezi, kayak severlerden sonra yamaç paraşütçülerinin de ilgi odağı oldu.
SPOR Haberi
Hesarek’e büyük ilgi

Bingöl merkeze 34 kilometre uzaklıktaki Dikme köyü bölgesinde bulunan, 2011'de yapımına başlanan ve Şubat 2016'da hizmete açılan bin 600 metre pist uzunluğuna sahip, 70 yatak kapasiteli otel binası, teleski, telesiyej ve baby lift bölümlerinden oluşan Hesarek Kayak Merkezi, kayak meraklarını ağırlamayı sürdürüyor.

Özelikle hafta sonraları yoğun ilgi gören kayak merkezinde, 7’den 70’e her yaştan insanlar kayak yapması dikkat çekiyor.

Çocuk yaşta tahta ve ağaçtan yapılan kızakla kayan ve 63 yaşında ilk defa kayak merkezinde kayakla tanışan Sıddık Cantimur, yıllar sonra ilk defa kaymanın mutluluğunu yaşadı.

Cantimur, “İlk defa Kayak tesisine geldim ve ilk defa kayacağım. Daha önce hiç kayma imkanım olmadı. Çocuk yaşta ağaç ve tahtadan yaptığımız kayaklarla yüksek tepelere çıkıp kayıyorduk. Bu gün ise modern kayaklar var. Bunun için de bunun tekniğini bilmek lazım. Yoksa bir sakatlık çıkabilir”

Diyarbakır Sivil Havacılık Kurumu Derneğinden gelen bir ekip, Hesarek Kayak merkezinin zirvesinde yamaç paraşütüyle uçuş gerçekleştirdi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Erdal Arıkan, Hesarek Kayak merkezine her geçen gün ilginin artarak devam ettiğini ve bu yıl bir ayda yaklaşık 50 bin kişinin tesise giriş yaptığını söyledi.

Özelikle Diyarbakır, Elazığ ve Van başta olmak üzere bir çok ilden kayak severlerin tesise büyük bir ilgi gösterdiğini kaydeden Arıkan, Sömestr tatili öncesi rezervasyonların yapıldığını belirti.

Arıkan, “Bu yıl beklenen den büyük bir ilgiyle karşılaştık. Bu ilgili giderek artıyor. Hedefimiz bu yıl kayak sezonu sonuna kadar 100 bin ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktır. “

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hesarek’e, büyük, ilgi,
Yorumlar
Haber Yazılımı