Haber Detayı
30 Aralık 2016 - Cuma 22:53
 
Hesarek’te kayak festivali düzenlenecek
Geçen yıl hizmete açılan ve kayakseverlerin ilgi odağı olan Hesarek Kayak merkezinde 1. Ulusal Hesarek Kayak Festivali düzenlenecek.
GÜNDEM Haberi
Hesarek’te kayak festivali düzenlenecek

Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) Doğrudan Faaliyet Mali Destek Programı başvuru sonuçlarını açıkladı. Açıklamada, Battalgazi Belediye Başkanlığının ‘Tarihim Cebimde’, Bingöl Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünün ‘Robot Dünyam’ ve Bingöl Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün ‘1. Ulusal Hesarek Kayak Festivali ve Hesarek Kayak Merkezi Kış Turizm Değerlerinin Görsel Tanıtımı’ projeleri kabul edildiği bildirildi. Projesi kabul eidlen kurumların 15 gün içinde FKA ile sözleşme imzalaması gerekiyor. Festival tarihinin önümüzdeki günlerde belli olması bekleniyor.

BİN 600 METRE PİST UZUNLUĞUNA SAHİP

Bingöl merkeze 34 kilometre uzaklıktaki Dikme köyü Hesarek Dağı eteklerinde bulunan Hesarek Kayak Merkezi geçen yıl hizmete açıldı.

Bin 600 metre pist uzunluğuna sahip, 70 yatak kapasiteli otel binası, teleski, telesiyej ve baby lift bölümlerinden oluşan Hesarek Kayak Merkezi, Türkiye’de en uzun kar tutan yerlerinden biri.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hesarek’te, kayak, festivali, düzenlenecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı