Haber Detayı
01 Ekim 2019 - Salı 00:05
 
Hüda Par’dan cıvadan zehirlenen çocuklara ziyaret
HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Hamdullah Tasalı, İl Başkanı Orhan Açıkbaş ve beraberindeki partililer, cıva zehirlenmesinden dolayı tedavi gören öğrencileri ve ailelerini ziyaret etti.
RESMİ İLAN Haberi
Hüda Par’dan cıvadan zehirlenen çocuklara ziyaret

İlk olarak Sancak Beldesinde cıva zehirlenmesinden dolayı hastanede tedavi gören öğrencileri ve ailelerini evlerinde ve iş yerlerinde ziyaret eden Tasalı ve beraberindeki partililer,  cıva zehirlemesi olayının takipçisi olacaklarını belirtti. 

Sancak’taki ziyaretlerin ardından Bingöl Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde tedavi gören öğrencileri ve ailelerini ziyaret eden Tasalı ve beraberindekiler, hastane başhekimi Ferhat Korkutata’dan öğrencilerin durumu hakkında bilgi aldılar.

Sancak beldesinde yaptıkları ziyaret hakkında konuşan HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Hamdullah Tasalı, bir süre önce Sancak beldesinde cıva temasından dolayı zehirlenen çok sayıda öğrencinin hastanelerde tedavi gördüğünü belirterek, “Sancak beldemizde bir ilkokul ve ortaokulda cıva ile temas halinde olan öğrencilerin zehirlenmesi sonucu yüzden fazla öğrencimiz hastaneye kaldırıldı.  Bu vesile ile biz de bugün HÜDA PAR Bingöl İl Teşkilatımızla birlikte Sancak beldemizi ziyaret ettik.  Burada tedavisi biten ve evine dönen öğrencileri ziyaret ettik.  Hala tedavisi hastanelerde devam eden öğrencilerin velilerinin bir kısmını burada ziyaret ederek sorunlarını dinledik.” dedi.

Sancak beldesinde meydana gelen cıva zehirlemesinin üzücü bir olay olduğunu ifade eden Tasalı, “Rabbim beterinden korusun.  Bu cıva zehirlenmesinden dolayı ötürü 100’den fazla öğrencimiz etkilenmiş,  öğrencilerimizin bir kısmının Bingöl Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde tedavileri devam ediyor, bir kısmının da Elazığ ilinde tedavileri devam ediyor. Aynı zamanda bir kısım öğrencimizin hastanedeki tedavileri bitmiş olup taburcu edilmiştir. Bu cıva zehirlenmesinden dolayı sadece öğrenciler değil, aynı zamanda aldığımız bilgilere göre öğrencilerin aileleri ve öğretmenlerinin de etkilenmesi söz konusudur.  Burada yaşanan olaydan dolayı belde halkına geçmiş olsun ziyaretinde bulunduk. Konu ile ilgili yetkilileri ziyaret ederek işin takipçi olacağız” şeklinde konuştu.

Parti yetkilileri, tüm tarafları dinledikten sonra kamuoyuna bir rapor paylaşacaklarını belirttiler.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hüda, Par’dan, cıvadan, zehirlenen, çocuklara, ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı